DDR5 ve PCI-e 4.0 sistem için anakart önerisi

emretasar02

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an DDR5 ve PCI-e 4.0 sistemim için anakart alacağım sizce bu kampanyaya uygun anakart seçmem mantıklı olur mu? Ya da başka anakart önerebilir misiniz? Acelem yok.

Bende B550 ROG var fakat şimdiki aklım olsa kesinlikle aynı özelliklere sahip MSI alırdım. ASUS, yazılım konusunda çok sıkıntı çektirdi.

MSI ASUS'tan daha beter. MSI Center diye bir uygulaması var, evlerden Irak. Armoury Crate'i öpüp başına koyarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende B550 ROG var fakat şimdiki aklım olsa kesinlikle aynı özelliklere sahip MSI alırdım. ASUS, yazılım konusunda çok sıkıntı çektirdi.

İkisi de yazılım konusunda çok iyi değil aslında kafalarına göre bazı programlarla çakışıyor. Synapse'le çakışmıştı bir arkadaşta bi' ara.

İşlemci:
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHZ 19MB AM4 65W× 1
Anakart:
Gigabyte B450M-H S+V+GL DDR4 AM4 mATX× 1
Ekran Kartı:
Inno3D RTX3060Ti Twin x2 8GB 256Bit GDDR6 (LHR)× 1
RAM:
Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16× 1
Depolama M.2:
Crucial P2 500GB SSD m.2 2300/940 MB/s NVMe PCIe× 1
Kasa/Güç Kaynağı:
GameGaraj Pollux Mesh Rainbow 650W 80+Bronz Mid Tower× 1

Böyle bir sistem topladım zamanla sistemi yükseltmek istiyorum bu sebepten malum ekonomiden dolayı parça parça sistem yükseltmeyi düşünmeteyim. Bunun için kafamda DDR5'li bir sisteme yükseltmek kafam en azından böyle bir plan var. Yani kısacası şu anakartı al sonra şu işlemci al şeklinde tavsiye verebilirseniz. Bütçe konusu ise DDR5 ve PCI-e 4.0 bir anakart oldukça yükseltebilirim. @yapiz

İşlemci:
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHZ 19MB AM4 65W× 1
Anakart:
Gigabyte B450M-H S+V+GL DDR4 AM4 mATX× 1
Ekran Kartı:
Inno3D RTX3060Ti Twin x2 8GB 256Bit GDDR6 (LHR)× 1
RAM:
Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16× 1
Depolama M.2:
Crucial P2 500GB SSD m.2 2300/940 MB/s NVMe PCIe× 1
Kasa/Güç Kaynağı:
GameGaraj Pollux Mesh Rainbow 650W 80+Bronz Mid Tower× 1

Böyle bir sistem topladım zamanla sistemi yükseltmek istiyorum bu sebepten malum ekonomiden dolayı parça parça sistem yükseltmeyi düşünmeteyim. Bunun için kafamda DDR5'li bir sisteme yükseltmek kafam en azından böyle bir plan var. Yani kısacası şu anakartı al sonra şu işlemci al şeklinde tavsiye verebilirseniz. Bütçe konusu ise DDR5 ve PCI-e 4.0 bir anakart oldukça yükseltebilirim. @yapiz

Bu sistme bakıyorsunuz değil mi? Mümkünse işlemciyi 5600 anakart B550 ekran kartını da GDDR6X olan 3060 Ti yapın. SSD'yi de Kioxia Exceria yapın.

Sistemi aldım kullanıyorum bu konuda aşırı derece acemi ve aceleci davrandım. Aklım başıma geç geldi ve iade süreci kısmında sıkıntı çıktı bu sebepten sistemi güncellemeyi düşünmekteyim :D @yapiz

Sistemi aldım kullanıyorum bu konuda aşırı derece acemi ve aceleci davrandım. Aklım başıma geç geldi ve iade süreci kısmında sıkıntı çıktı bu sebepten sistemi güncellemeyi düşünmekteyim :D @yapiz

Tamam hocam AM5 platformuna geçmek fena olmaz. Bütçe verin ona göre öneri yapalım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı