PCI-e 4.0, DDR5 RAM ve AM5 Ne Zaman Çıkar?

Aynen hocam bir sene falan da sıkarım dişimi gibi, Zaten çok aşıri bütçem yok. Orta seviye bir amd işlemci alacağım ama PCI 4 çok gerekli değil fakat AM4 ve DDR5 beklediklerim arasında. Ben bir anakartı 10 15 yıl kullanıyorum. Sürekli sistem değişgiren bir birey değilim gerek de duymuyorum. O yüzden benim için önemli DDR5 ve AM4
Ben de zaten DDR3'den geçtim DDR4'e. Bundan sonra da DDR5'e geçerim artık. Lazım olmasa ben de sürekli sistem değişen birisi değilim fakat rakebetçi oyunlar oynadığım için tatmin etmiyordu. Yetmediği düşündüğünüzde geçebilirsiniz zaten işinize göre değişebilir. Ama ben olsam beklemezdim onu da belirteyim tabii acil değilse sorun yok.

Ben de zaten DDR3'den geçtim DDR4'e. Bundan sonra da DDR5'e geçerim artık. Lazım olmasa ben de sürekli sistem değişen birisi değilim fakat rakebetçi oyunlar oynadığım için tatmin etmiyordu. Yetmediği düşündüğünüzde geçebilirsiniz zaten işinize göre değişebilir. Ama ben olsam beklemezdim onu da belirteyim tabii acil değilse sorun yok.
Doğrudur hocam ben DDR 3 kullanıyorum hala. 1333 MHZ :) Ama biraz mazoşist bir huyum var, telefonda ROM/kernel vb atmak gibi, bilgisayarda da Overclock falan gibi şeylerle uğraşıp idare etmeyi seviyorum. Biraz anormal gelecek ama kullandığım her cihazla da bi bağ oluşuyor :) belki psikolojik bir adı vardır bunun :)) İşin ilginci şu anki bilgisayarım SATA-2' nin ve PCI-2' nin verdiği kısıtlamalara rağmen hala yeterli. Çok aşırı render/gaming falan yapmıyorum. Oynasam da 30 FPS yetiyor bana :)
RDR 2 için de bir sistem toplamak istemiyor değilim ama. :)

Ben de OC yapmayı çok severim ki eski işlemcimi de öyle kullanıyordum fakat sizinki aşırıya kaçmış :) PCI 2 ve SATA 2 yakında müzelik olacaklar :) Dispozofobi olabilir sizde yani benzer tanım bu oluyor sanırsam 🤔 Bir de RDR 2 için değmez boşverin bozuk oyun :D

Ryzen ile PCI-e 4.0 geldi zaten. Ryzen 4000 AM4 ile gelecek, yani DDR4 devam. Intel'in de yakın zamanda bildiğim kadarıyla DDR5'e geçme gibi bir planı yok. Ryzen 4000, AM4 soketinin son nesli olacak. 5000 ile DDR5 gelecektir herhalde.

Ryzen ile PCI-e 4.0 geldi zaten. Ryzen 4000 AM4 ile gelecek, yani DDR4 devam. Intel'in de yakın zamanda bildiğim kadarıyla DDR5'e geçme gibi bir planı yok. Ryzen 4000, AM4 soketinin son nesli olacak. 5000 ile DDR5 gelecektir herhalde.
Teşekkürler hocam. AM4'ün ve PCI 4'ün B450 Klasındaki anakartlara gelmesini beklerken DDR5 de çıkar herhalde:) olmadı DDR5 den kendimi muaf edip AM4 + PCI 4 lü bir sistem toplayacağım yoksa DDR5 bekleyene kadar AM5 çıkacak :)
Ben de OC yapmayı çok severim ki eski işlemcimi de öyle kullanıyordum fakat sizinki aşırıya kaçmış :) PCI 2 ve SATA 2 yakında müzelik olacaklar :) Dispozofobi olabilir sizde yani benzer tanım bu oluyor sanırsam 🤔 Bir de RDR 2 için değmez boşverin bozuk oyun :D
Aynen hocan ben kesinlikle Dispozofobiyim çünkü evde söktüğüm, biriktirdiğim kablo ve parçaları bir görsen var ya 😂😂 RDR 2 düzelir, her oyun gibi biraz patch yiyecek. Adamlar sanat eseri yapmışlar bence :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı