DDU ile sürücü sildikten sonra aygıt yöneticisi açılmıyor

narkissos

Kilopat
Daha fazla  
Güvenli modda bilgisayarı açıp DDU ile RX570 ekran kartımın sürücülerini sildim sonrasında son sürüm AMD yazılımını yükledim. Monitörde dahili hoparlör var bu işlemi yapmadan önce çalışıyordu, şimdi çalışmıyor monitörden tekrar ses gelmesi için ne yapabilirim?

Kasaya kulaklık takınca kulaklık ile ses alabiliyorum ancak monitörden ses alamıyorum. Aygıt yöneticisi sorununu çözdüm.

Son düzenleme:
Monitörden görüntü almak için HDMI kullanıyorsunuz eminsiniz değil mi?
Evet, zaten 3 4 yıldır kullanıyorum ses ile ilgili bir sorun yoktu herhangi bir değişiklik de yapmadım ne olduysa DDU ile temizlik sırasında oldu bir sürücü falan yüklemem gerekiyor sanırım onu bilmiyorum ama. Realtek hd audio kurdum az önce yine çözülmedi.

Ekran kartı driverını kurarken AMD'nin HDMI ses driverını kurması lazımdı. Eksim kurulum olabilir. Yeniden başlattınız mı bilgisayarı?
Bir de sağ alttaki hoparlör simgesine tıkladıktan sonra yukarı doğru çıkan oka basınca orada görünmüyor mu?
kısım.png

Ekran kartı driverını kurarken AMD'nin HDMI ses driverını kurması lazımdı. Eksim kurulum olabilir. Yeniden başlattınız mı bilgisayarı?
Sürücüyü dün yükledim de hep kulaklık kullanıyorum yeni fark ettim monitörden ses gelmediğini. Yeniden başlattım. Ekran kartı sürücüsünü silip tekrar mı kursam acaba ?

Bir de sağ alttaki hoparlör simgesine tıkladıktan sonra yukarı doğru çıkan oka basınca orada görünmüyor mu?
Eki Görüntüle 490174
Evet işte burada gözükmüyor eskiden gözükürdü.
Kurarken tikini kaldırmışsın otomatik kuruyor sil tekrar yükle next next yapma okuyarak kur.
Tamam deneyim pek tik kaldırma huyum yoktur ama 😄

Denetim Masası-> Donanım ve Ses-> Ses kısmına gelin ve oradan bakın. Orada da mı görünmüyor? Boşluğa sağ tıklayıp devre dışı bırakılmış aygıtları göster diyin.

Denetim Masası-> Donanım ve Ses-> Ses kısmına gelin ve oradan bakın. Orada da mı görünmüyor? Boşluğa sağ tıklayıp devre dışı bırakılmış aygıtları göster diyin.
Bu şekilde eskiden burada da çıkardı, kulaklığı çıkarttığım zaman da hiç bir şey değişmiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (79).png
    Ekran Görüntüsü (79).png
    89,8 KB · Görüntüleme: 31
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı