Çözüldü DDU ile sürücü silip yükleme nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Leowhans

Hectopat
Makaleler
3
3060 Mobile ekran kartı bulunan bi' laptopa sahibim. GPU mem clock boşta iken 7000'lere çıkıyor ve gereksiz ısınıp fanların fazla çalışmasına neden oluyor. Ben de servise yollamadan önce bunu deneyeyim dedim ancak hiçbir bilgim yok. Yardımcı olur musunuz? Web'de biraz bakındım ancak tam olarak açıklayıcı bir şey bulamadım.

Çözüm
Adım adım sürücü temizliği:
  • İlk olarak Cihazı seçin kısmından neyi sileceğimizi seçiyoruz:

DDU rehberi.png

• Burada Ekran kartını seçince aşağıda NVIDIA/AMD/Intel seçenekleri çıkacak. Bizim sistemde NVIDIA otomatik olarak seçildi.
    • Eğer sisteminizde çift GPU varsa (Intel + NVIDA) önce harici (Ör. NVIDIA) sonra da dahili (Ör. Intel) GPU sürücüsünü silmenizi öneririz.
  • Ekran kartınızı seçtikten sonra artık tek yapmanız gereken Temizledikten sonra yeniden başlat demek.

1573219214084.png
    • Dikkat: İşlem esnasında ekran kapanabilir, açık olan Origin gibi yazılımlar çökebilir. Bu normaldir.
    • Eğer bilgisayarınıza yeni bir ekran kartı takacaksanız Temizledikten sonra kapat seçeneğini kullanın.
      • PC kapanınca eski kartı sökün ve yeni kartı takıp sürücüsü normal bir biçimde kurun.
  • Bilgisayarınız yeniden başladığında sürücüyü normal bir şekilde kurabilirsiniz artık. Tebrikler!
Rica ederim hocam. Fayda sağladıysanız eğer ne mutlu bana. :)
Hocam bazı yerlerde DDU ile sürücü kaldırmadan önce sürücünüzün güncel olduğundan emin olun diyor. Benim sürücüm güncel değil. En son sürücüyü kurup sonra DDU ile tüm sürücüleri kaldırıp PC açıldıktan sonra aynı sürücüyü kursam sıkıntı olmaz değil mi?

Hocam bazı yerlerde DDU ile sürücü kaldırmadan önce sürücünüzün güncel olduğundan emin olun diyor. Benim sürücüm güncel değil. En son sürücüyü kurup sonra DDU ile tüm sürücüleri kaldırıp PC açıldıktan sonra aynı sürücüyü kursam sıkıntı olmaz değil mi?

Açıkçası dediğiniz şeyi ilk defa duyuyorum, hani güncel olması veya olmaması ne fark eder bilmiyorum. İsterseniz öyle yapın ama bana sorarsanız gerek yok bence.

Açıkçası dediğiniz şeyi ilk defa duyuyorum, hani güncel olması veya olmaması ne fark eder bilmiyorum. İsterseniz öyle yapın ama bana sorarsanız gerek yok bence.
Sitede eğer güncel değilse yeniden yüklenme egilimi gösteriyor yazıyordu. DDU güncellendi mi? Çünkü bu eski DDU rehberinde seçenekler kısmında da ayar yapın diyordu. Şimdi baktım rehbere silmişler orayı sanki.

Sitede eğer güncel değilse yeniden yüklenme egilimi gösteriyor yazıyordu. DDU güncellendi mi? Çünkü bu eski DDU rehberinde seçenekler kısmında da ayar yapın diyordu. Şimdi baktım rehbere silmişler orayı sanki.
Sürücüyü sildiğiniz zaman Windows belki tekrar sürücü bulup kurabilir eğer Windows update'teki ayar açıksa. Onun dışında sosyalde rehber vardı direkt oradaki yazılanlara göre yapın.

Sürücüyü sildiğiniz zaman Windows belki tekrar sürücü bulup kurabilir eğer Windows update'teki ayar açıksa. Onun dışında sosyalde rehber vardı direkt oradaki yazılanlara göre yapın.
O rehber kafamı karıştırıyor. Önceden farklı ayarlar gösteriyordu. Bu önemli şu önemli diye. Şimdi baktım ve sadece "Güvenli modda başlatın, DDU'yu yönetici olarak çalıştırın,kaldırmak istediğiniz sürücüyü seçin, kaldırma işleminden sonra tekrar başlat seçeneğine basın" diyor. Bazı Youtube videolarına baktım. Onlar da Seçenekler kısmına basın ve ayarları yapın diyor. Ben napayım şimdi?

O rehber kafamı karıştırıyor. Önceden farklı ayarlar gösteriyordu. Bu önemli şu önemli diye. Şimdi baktım ve sadece "Güvenli modda başlatın, DDU'yu yönetici olarak çalıştırın,kaldırmak istediğiniz sürücüyü seçin, kaldırma işleminden sonra tekrar başlat seçeneğine basın" diyor. Bazı Youtube videolarına baktım. Onlar da Seçenekler kısmına basın ve ayarları yapın diyor. Ben napayım şimdi?
Hiçbir ayar yapmanıza gerek kalmıyor ki zaten. En başta yazdığınız gibi güvenli modda başlatıp kaldırmak istediğiniz sürücüyü seçin sadece. Sonra da istediğiniz sürücüyü kurarsınız.

Geri
Yukarı