DDU sonrası görüntü yok

Yusuf11

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12400F・ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT・ASUS PRIME H610M-K・GoodRam 8GB IRDM x2・GoodRam 512GB PX500 Gen3x4 M.2 NVMe・Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa

Razer BlackShark V2 X Gaming Kulaklık・Razer Deathadder V2 Mini Gaming Mouse
Meslek
Öğrenci, Yazılımcı, İngilizce-Türkçe Tercüman
DDU ile mevcut AMD Driverımı silmek istiyordum daha eski bir sürüme geçmek için. İşlemi başlattım ve ardından bilgisayarı yeniden başlattı. Fakat şu an monitöre ekran gelmiyor. Klavyenin ışıklandırmasını açmaya çalışıyorum, o da yanmıyor. Ne yapacağım?

Klavyenin ışıkları gelmiyorsa sistem BIOS'a geçemiyor demektir, ekran kartı gibi bir donanım arızası buna sebep olabilir.
Ne yapmamı önerirsin?

Ne yapmamı önerirsin?

Klavye ve fareye ışık gelmediğine eminsen bu durumda;

1- Ekran kartını yuvasından çıkarıp geri tak, sistemi tekrar başlat.

2- Yine aynısı olursa BIOS pilini söküp 5 dakika bekle geri tak, sistemi tekrar başlat.

İki adımı da uygularken bilgisayarın güç kablosunu kasadan ayır.

2- Yine aynısı olursa BIOS pilini söküp 5 dakika bekle geri tak, sistemi tekrar başlat.

BIOS pili her kartta oluyor mu? Göremedim ben.

BIOS pili her kartta oluyor mu? Göremedim ben.

Her anakartta bulunur, seninki şurada.

1-26_large.jpg

İki adımı da uyguladım. BIOS piline ulaşabilmek için ilk önce ekran kartını çıkarttım. Ardından BIOS pilini çıkarttım ve birkaç dakika bekledim. Ardından pili ve ekran kartını geri taktım. Şimdi bilgisayarı güce tekrar bağladım. Fakat değişen bir şey yok. Hala görüntü gelmiyor, klavye ve fare ışıklandırması da yok. Ekran kartının rengini kırmızı yapmıştım normalde şu an varsayılan rengine geri döndü. Ne yapacağım?

İki adımı da uyguladım. BIOS piline ulaşabilmek için ilk önce ekran kartını çıkarttım. Ardından BIOS pilini çıkarttım ve birkaç dakika bekledim. Ardından pili ve ekran kartını geri taktım. Şimdi bilgisayarı güce tekrar bağladım. Fakat değişen bir şey yok. Hala görüntü gelmiyor, klavye ve fare ışıklandırması da yok. Ekran kartının rengini kırmızı yapmıştım normalde şu an varsayılan rengine geri döndü. Ne yapacağım?

Ekran kartı fanları hiç durmadan mı dönüyor?

Ekran kartı fanları hiç durmadan mı dönüyor?
Birkaç saniye dönüyor, ardından duruyor. Birkaç saniye sonra tekrar dönmeye başlıyor ve birkaç saniye sonra tekrar duruyor. Böyle devam ediyor.

Birkaç saniye dönüyor, ardından duruyor. Birkaç saniye sonra tekrar dönmeye başlıyor ve birkaç saniye sonra tekrar duruyor. Böyle devam ediyor.

Sistem BIOS'a geçmeye çalışıp geçemediğinden böyle bir döngüye girmiş gibi duruyor. Geçebilse klavye ve mouse ışıkları da yanacak ve sonrasında ekran gelecek.

DDU ile sürücü silerken bu neden oldu bilmiyorum çünkü biraz detaylı bakılması lazım buna. Şimdilik eğer yapmadıysan bilgisayarın arkasındaki tüm bağlantıları sök (klavye, mouse, HDMI vb.) geri tak, ekran kartı bu sefer RAM'lerle beraber çıkart tak. Evde yapabileceklerin sınırlı çünkü ortada bir donanım arızası oluştuysa ona her türlü servis bakmak zorunda. Evde farklı bir ekran kartı varsa onu da takıp boot etmeye çalışabilirsin, eğer geçerse sıfırlandmış BIOS ayarlarını falan yaparsın 6750 XT'yi öyle geri takmayı denersin.

Yoksa bir servis yolu görünür. Aldığn yere de geri gönderip "sürücüyü güncelliyordum yeniden başlarken bu hale geldi" dersin.

@kino şimdi televizyonda deneyecektim. Son bir kez monitör de deniyeyim dedim ve çalıştı. RAM frekansını ayarladım, fakat şu an bir yere gitmem lazım. Eve geldiğimde eski sürümü kurup deneyeceğim.
Şimdi ben hangi sürümü kuracağım? Bana yardımcı olur musun?

6750XT için indirebilecegim 3 farklı sürüm var sanırım.

Geri
Yukarı