Dead by Daylight mı yoksa Friday the 13TH mı?

BNA

Hectopat
Selam arkadaşlar. Bu 2 oyun arasında kaldım. Oyunlar birbirlerine çok benziyorlar ve ben hangisini alacağıma bir türlü karar veremedim. Bu yüzden de sizden yardım istiyorum. 2 oyunu da oynamış kişiler cevap verirse sevinirim. Sizce hangisi daha eğlenceli? :)

Eğlence konusunda yorum yapmak istemiyorum ama bence Friday teliften dolayı içerik güncellemesi alamayacak diye hatırlıyorum bir araştır ona göre karar ver.

İki oyunu da oynadım Dbd'yi 200 saat oynadım, Friday the 13TH'yi 10 saat gibi kısa bir süre oynadım çünkü oynanmıyor. Millet artık Pro'su olmuş Jason ile dalga geçiyorlar. Ne Jason olup adam öldürebiliyorsun ne de troller yüzünden survivor olup kaçmaya çalışabiliyorsun. Oyunu zaten 10 dakika gibi bir sürede buluyor. Oyunu buldum zevk alayım diyorsun hile desen var troll desen var. Telif olayından dolayı da güncelleme yok zaten.
Dead by Daylight'a gelirsek bütün DLC'lerine sahibim ama oyunu 2-3 aydır oynamıyorum. Survivor oynarken oyunu kısa bir sürede bulsa bile katile geçtiğimiz zaman her oyunu 5 dakikada buluyor. Oyunun eşleştirme sisteminde de sıkıntılar var gibi. Oyunda 20. dereceden başlıyorsun ve en iyi 1.derece var. Bazen öyle bir eşleşiyorsunki katilsin 15.derecesin karşına gelen survivor 5.derece. Adam seni elinde oynatıyor. Survivor sın katil 5. derece geliyor bu sefer de katil çok güçlü oluyor. Sürekli güncelleme alıyor ve oyuna yeni katil ve survivor geliyor ama DLC olarak geliyor(Bazı karekterleri oyun içerisindeki para ile alabiliyorsun ama uzun sürüyor) ve DLC'lerin ortalama fiyatı 13.5 TL oluyor. Oyunun Türkçe dil desteği de bulunuyor.
Benim şu an tercih şansım olsa Dead by Daylight alırdım. Arkadaşınız varsa daha zevkli olacağını düşünüyorum. 9 kişilik bir ekibin varsa Friday the 13TH bile alabilirsiniz. Kendi aranızda oynayarak zevk alırsınız.

Bana göre açık ara farkla DBD çok daha iyi ve zevkli bir oyun. Ben tereddüt etmeden DBD seçerdim 100-150 saat oynamış biri olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı