İnceleme Dead Cells

Dead Cells roguelike türünde bir oyundur ve bu oyun türünü çok sevmekle birlikte artık baydığım da olmuştur düzgün bir biçimde.
Sözde roguelike türünde çıkan oyunlardan nefret eder oldum ama Dead Cells bu oyun türünün bana göre en iyi oyunlarından.

egs-deadcells-motiontwin-s1-2560x1440-312502186.jpg

Başlangıç:
( Şimdiden söyleyeyim bu incelemede herhangi bir spoiler bulunmamakta )
Roguelike türünün ne olduğunu bilmeyenler için kısa özeti ölüp ölüp tekrar aynı yeri farklı şekillerde geçmeye çalıştığınız oyun türü.
Böyle deyince aklınıza tekrara dönük sıkıcı oyun gelmiş olabilir ama roguelike türündeki harbiden iyi olan oyunlar.
Her ölüşünde iyi ki öldüm şimdi başka bir şey deneyeceğim dedirtir Dead Cells harbiden bunu çok iyi başarıyor.

dead-cells-in-game-1024x576.png

Oynayış
Oyunda çok fazla türde ve farklı silahlar büyüler var her biri oynayışınızı değiştirebilir kendi.
Oynayış biçiminizi yaratabilirsiniz şahsen ben yakından ilk de dondurup sonra hızlı bir şekilde öldürerek oynuyorum.
Bunu kendinize göre değiştirebilirsiniz oyunda özel bufflarda bulunmakta bunları RPG oyunlarından alışık olabilirsiniz.
Ki bayağı benzerler oyunlarda bölümü geçtikçe puan alıyoruz ve yeni silahlar açabiliyoruz oyunda haritalarda bazı challengeler oluyor.
Örnek 1 dk önce haritayı bitir, hiç hasar yemeden 30 düşman öldür.
Bu challengeleri bitirince size fazladan puan geliyor ve item veriliyor.

Dead-Cells-boss-rush-mode-is-coming-via-free-update.jpg

Boss
Oyunlardaki bosslar çok yaratıcı ve gayet zorlayıcılar gerçekten düşünülmüş tasarımlar ve yeteneklere sahipler.
Bir boss a ölünce ya yine mi demektense yeniden deneyeceğim için seviniyorum her birinde farklı oynayış tarzı denemek iste çok eğlenceli.

31397cf4151facc55c4a481cb5f5a8783abddd49.jpg

Genel
Aslında bu inceleme daha detaylı ve daha uzun olacaktı fakat yapamadım.
Şunu söylemem gerekirki Dead Cells son 10 yılda çıkmış en iyi indie yapımlardan birisi.
Ve bana göre en iyi roguelike türünde oyunlardan birisi.
Kesinlikle deneyimlemeniz gerektiğini düşünüyorum.
Benim puanım 80/100

(1000 mesaj ve 10 makale oldum aslında 1 mesaj atıp 1000 mesaj yapacaktım ama inceleme yazıp yapmak dah çok hoşuma gitti :D)

(Tamamen kişisel görüştür)

Dosya Ekleri

• Dead Cells Whos the boss The Cheat Script.jpg
    Dead Cells Whos the boss The Cheat Script.jpg
    42,9 KB · Görüntüleme: 50
  • indir.jpg
    indir.jpg
    12,3 KB · Görüntüleme: 43
DLC'ler ve güncellemelerle her gün kendini daha daha geliştiren bir oyun. Gerçekten eski fiyatını hayli hayli hak eden çok eğlenceli bir indie idi.

Hocam ben bu oyunu oynadım. İlk boss vardı hemde ben onu geçtim tek gözlüydü yere vurunca ateş çıkarıyordu çizgi halinde yere falan. Ondan sonraki mapte öldüm hep, geçemedim. Fakat oyun cidden fiyatını veriyor. Çeşit çok. Hızlı oynamak isteyenler için ayrı yavaşlar için ayrı okçu büyücü her kişiye uygun tür var. Oyunun sonunu görmek nasip olmadı ama günde 30dk atıp çıkmalık çok güzel.

Hocam ben bu oyunu oynadım. İlk boss vardı hem de ben onu geçtim tek gözlüydü yere vurunca ateş çıkarıyordu çizgi halinde yere falan. Ondan sonraki haritada öldüm hep, geçemedim. Fakat oyun cidden fiyatını veriyor. Çeşit çok. Hızlı oynamak isteyenler için ayrı yavaşlar için ayrı okçu büyücü her kişiye uygun tür var. Oyunun sonunu görmek nasip olmadı ama günde 30dk atıp çıkmalık çok güzel.

Kesinlik bende genelde girince 1 saat 1.5 saat atıp çıkıyorum ama aşırı eğlendiriyor o süre boyunca.

Kesinlik bende genelde girince 1 saat 1.5 saat atıp çıkıyorum ama aşırı eğlendiriyor o süre boyunca.
Hocam bir sorum var. Bu oyunun DLC`lerini almak çok isterim. 36 TL şuan çoğu indirime ne zaman girer tahmini? Sanırım yakın zamanda sonbahar indirimleri var, girer mi o zaman?

Tek sıkıntısı oyun gittikçe daha da zorlaştığı için sona gelince ölmek. Çok koyuyor insana.

Hiç durmadan bayağı ilerleyip ölünce ara sıra bir ragelerim oldu.

Oyun gerçekten sarıyor ilk başta kralı kesip baştan başladığımda bayağı sövmüştüm ama neyse.
Game Pass'i olanların denemesi gerek internetsiz bir yere gidenler kesinlikle denemesi gerek.

Bende Game Pass üzerinden denedim 30 TL'ye böyle bir oyuu oynamak bile çok iyi keşke zamanında 15 TL iken Steam'den indirime girer diye beklemeseydim.
150 TL olmuş.

Hiç durmadan bayağı ilerleyip ölünce ara sıra bir ragelerim oldu.

Bende Game Pass üzerinden denedim 30 TL'ye böyle bir oyuu oynamak bile çok iyi keşke zamanında 15 TL iken Steam'den indirime girer diye beklemeseydim.
150 TL olmuş.

Yapımcının fiyatını arttırmasının ana sebebi yabancı kişilerin bölgelerini Türkiye diye değiştirip bir anda çoğu kişinin Türkiye'den Dead Cells alması.

Mobile versiyonu için ne söyleyebilirsiniz peki Mobile de oynanabilir mi tuş kombinasyonu eğer var ise yapılabilirlik derecesi nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı