Death Stranding'in sıkıcı gelmesi

Zaten GOW gibi oynayıştan vurmaz; hikâye ve bir o kadar iyi hikâye anlatımından vurur. İlk 3-4 saati genel olarak sıkıcıdır zaten. Sonrasında hikâye açılıyor ve insanı başka diyarlara götürüyor.

Zaten GOW gibi oynayıştan vurmaz; hikâye ve bir o kadar iyi hikâye anlatımından vurur. İlk 3-4 saati genel olarak sıkıcıdır zaten. Sonrasında hikâye açılıyor ve insanı başka diyarlara götürüyor.
Bence aradığımızı bulamadık o yüzden. Ben mesela customization'ların çok geç açılmasına sinir oldum. Aynı şekilde araç ve silah çeşitliliği konusuna da. Oyun ilk 20 saatte falan aynı şeyi yaptırıyor. Hele şu her göreve çıktığında telsizin başında yaşayan gerizekalı karakterler gibi. Ben de şarap gibi güzelleşmesini ve hikayenin açılmasını bekledim oyunun ama sıkıldım ne yazık ki..

Ben de oyuna yeni başladım. Uzunca bir süre animasyon izliyor gibiydim :) Bakalım devamında neler olacak. En azından Türkçe olması iyi olmuş. Yoksa hepten hikayeden kopacaktık. Gerçi henüz hikayenin tam içine girebilmiş değilim.

Oyun malesef böyle. İlk 3 saat oynadıktan sonra bunaldım ve oyuna direk ALT+F4 çektim ama çekmem ile oyuna tekrar dönüş yapmam bir oldu. Bu oyunun bu kadar sıkıcı olmasını kabullenemedim belkide ve kendimi oyunun kendi havasına sokmayı başardım ve 1 hafta içerisinde bitirdim. İyi ki oyuna geri dönüş yapıp bitirmişim. Oyun gerçekten herkese göre değil. Kendinizi o havaya sokamazsanız kesinlikle sıkılıp çıkarsınız. Oyun %80 kargo taşıma ve yürüme üzerine kurulu. Kalan %20'lik kısım ise ara sahnelerle hikaye aktarımına dayalı. Hikayeyi ara sahnelerden izliyorsunuz. Forumda bir arkadaş yazmıştı hatta oyunun ne anlattığını anlayabilen yok diye. Bu tam olarak ara sahnelerin uzun oluşu ve karışık kelimeler (KV, KÖ, Kiral vs.) kullanıldığı için hikayenin unutulmasına sebep oluyor. En sonunda "2 saatten beri ne anlatıyor lan bu" deyip hikayeyi kaçırıyorsunuz. Fiyatına değecek bir oyun mu? Bence değil ama indirimli hali düşünülebilir. Alacak arkadaşlar oyunun incelemelerini, videolarını izlemeden alırsa pişman olabilir.

Oyunlarda sağa sola sıka sıka gezmeye alışanlar için sıkıcı olabilir. Bu normal çünkü oyunda bir şeyler taşımaktan başka bir b.k yok. Ama ambiyans insanı yutuyor resmen, oynarken tüylerim diken diken oluyor. Bitmesin diye çok oynamıyorum. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı