DeathAdder V2 neden çok öneriliyor?

Bütçe
685
Dostum attığın link bir kuruluş veya firma değil şahsi bir kişinin kendi gözlemleri sonucu oluşturduğu liste hakkında kısmını okudun mu bilmiyorum ama CPI değerine göre sıra falan vermiş adam bu liste şaka mı?

Şahsi gözlem değil, sensör üretilirken bilimsel testler yapılır. Bunlar IPS, (inches per second) Acceleration gibi verilerin testleridir. Adamın gözlemi falan değil yani. Dpi sıralaması değil bu, IPS> Acceleration> Dpi'a göre bir sıralama bu.

Kardeşim adamlar bizim sensör en iyi sensör diye açıklama mı yazsınlar fareye? Razer Focus+ Optical Sensor | Advanced Mouse Tracking | Mouse Sensor 🖱️ gir bak.

Sorunda burada zaten Razer bile bizim sensörümüz en iyisi diyemiyorken bir fanboyun bunu demesi komik kaçıyor. Bu gezegende en iyisi diye bir şey yoktur küçük dostum benim kişiye göre iyi veya kötü vardır. "en iyisi" algını kafandan bir çıkart. Kendim DeathAdder V2 kullanıyorum.

Sorunda burada zaten Razer bile bizim sensörümüz en iyisi diyemiyorken bir fanboyun bunu demesi komik kaçıyor. Bu gezegende en iyisi diye bir şey yoktur küçük dostum benim kişiye göre iyi veya kötü vardır. "en iyisi" algını kafandan bir çıkart. Kendim DeathAdder V2 kullanıyorum.
Hala fanboy diyor. Sen akıllanmazsın. Kişiye göre diye değişmez o işler. Testlerde en iyi sonuç veren en iyisidir.

@Inanckilic Hiçbir marka kafasına göre IPS değeri biçemez sensörüne. Belirli testler geçtikten sonra değerler kayıt ediliyor ve listeleniyor. Sensöre 650IPS değer biçilmiş, demek ki makinelerle yapılan testler sonucu sensör 650IPS ve 50G ivmeyi kaldırabiliyor.
Sorunda burada zaten Razer bile bizim sensörümüz en iyisi diyemiyorken bir fanboyun bunu demesi komik kaçıyor.
Razer birçok yerde Focus+ için "World Most Advenced Sensor" diye bahsediyor zaten. Yayınlanan tanıtım videolarına bakarak bunu görebilirsiniz.

Şu an mouse piyasasındaki en iddialı 3 sensör Focus+, 3370 ve BAMF sensörü. Bunu neden ısrarla kabul etmek istemediğinizi anlamadım. Kimse en iyisi demiyor zaten, piysadaki en iyi sensörlerden birisi.

Bu kafayla hareket ederseniz RTX3070'in de 8GB olduğuna inanmamanız lazım.

Bu sıralamayı yapan arkadaşlar tek tek denemiş mi? IPS/Ağırlık oranına göre listeleme yapmışlar kendilerine göre kime göre neye göre?
Senin gibi Google'da iki kelime araştırma yapmaya üşenen insanlar bilmez, o yüzden listelemeyi neye göre yaptıklarını göstereyim.

Bu dosyalara Datasheet denir. Tüm elektronik cihazların bir datasheet dosyayı bulunur. Sen iki cümle okumayacak kadar tembelsindir belki ama fare sensörü gibi basit bir devre için bile 20 sayfalık dosya yayınlanmış. Listelemeler bunlara göre yapılıyor işte.

Hocam çok rahatsız ediyor mu?

Hocam fareyi Max 1 saat kullandım yani o yüzden pek bir şey diyemem fakat bence rahatsız etmiyor. Beni rahatsız eden şey farenin üstündeki bombenin ortada değil de hafif sola yakın olması beni rahatsız ediyor.

Dediğiniz anlayamadım.
Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
Screenshot_3.jpg

Hocam kırmızı ok ile işaretlediğim yer farenin tepe noktası (benim bombeli dediğim yer). Yani farenin sol tarafı sağ tarafa göre biraz daha yüksek(bombeli). Tam olarak simetrik bir mouse değil. Fareyi tutarken elim sağa doğru eğimli duruyor buda beni rahatsız ediyor. Elimin sağa doğru eğimli durmasının sebebi ise farenin sol kısmının sağ kısmına göre yüksekte olması.

Eki Görüntüle 1499164Eki Görüntüle 1499165Eki Görüntüle 1499166

Hocam kırmızı ok ile işaretlediğim yer farenin tepe noktası (benim bombeli dediğim yer). Yani farenin sol tarafı sağ tarafa göre biraz daha yüksek(bombeli). Tam olarak simetrik bir mouse değil. Fareyi tutarken elim sağa doğru eğimli duruyor buda beni rahatsız ediyor. Elimin sağa doğru eğimli durmasının sebebi ise farenin sol kısmının sağ kısmına göre yüksekte olması.
Hocam ergonomik mouse diye geçiyor ondan olabilir.

Geri
Yukarı