Çözüldü Debian 10 buster Wi-Fi görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

3xTR3m

Femtopat
Daha fazla  
Debian 10 buster Wi-Fi görmüyor.
Driver'i kurdum hala görmüyor.
Nasıl çözebilirim?
Debian Intel corporation centrino wireless-n 1000 [Condor Peak] yazdım driveri bulup kurdum ama hala göremiyorum.

Nasıl çözebilirim?
Debian Intel corporation centrino wireless-n 1000 [Condor Peak] yazdım driveri bulup kurdum ama hala göremiyorum.
Hocam ben Kali Linux kullanırken benzer sorun vardı Wi-Fi kartınız var mı? Eğer varsa kullanın.

Nasıl çözebilirim?

@GNU or NOT hocam yardımcı olabilir size.

@3xTR3m Non-Free Debian'ın daha fazla paket içeren versiyonu, özellikle internete bağlantıda etki eden paketleri de içerir. Daha doğrusu Non-Free daha fazla cihazla internete bağlanmayı destekler.

@3xTR3m non-free Debian'ın daha fazla paket içeren versiyonu, özellikle internete bağlantıda etki eden paketleri de içerir. Daha doğrusu non-free daha fazla cihazla internete bağlanmayı destekler.

Non-free olarak nasıl kurulur peki?
Sizide rahatsız ettim ama affedin.
Firmware paketini de kurman gerekli.
by3xtr3m@debian:~$ sudo apt-get install firmware
[sudo] password for by3xtr3m:
Üzgünüm, yeniden deneyin.
[sudo] password for by3xtr3m:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor... Bitti
E: firmware paketi bulunamadı

Index of /cdimage/unofficial/non-free/cd-including-firmware/10.7.0-live+nonfree/amd64/iso-hybrid buradan bilgisayarın 64-bit ve X86_64 ise sıfırdan indirebilirsiniz. İçinde sadece bir takım dosyalar da alınarak da sorununuz çözülebilir fakat hangi dosyaların kopyalanması gerekiyor bilmiyorum. Bunun sorununuzu çözeceğini düşünüyorum, bende çözmüştü ama garanti veremem. @gen2 non-free yetmez mi hocam?

Firmware paketini de kurman gerekli.

echo 'deb http://deb.debian.org/debian/ buster-backports main contrib non-free' | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/backports.list ; sudo sed -i 's/contrib//g' /etc/apt/sources.list ; sudo sed -i 's/non-free//g' /etc/apt/sources.list ; sudo sed -i 's/main/main contrib non-free/g' /etc/apt/sources.list ; sudo apt update ; sudo apt-get -t buster-backports update ; sudo apt install firmware-linux firmware-linux-free firmware-linux-nonfree -t buster-backports
Sonucu çözülmüştür. Sorun Firmware paketinin kurulu olmamasıymış. Tüm üstadlarımdan Allah razı olsun.

Geri
Yukarı