Debian 10 NVIDIA Driver nasıl kurulur?

Danzo

Hectopat
Arkadaşlar bir arkadaşımın bilgisayarına Debian 10 yükledik. Manjaro'da uyumsuzluk çıkarttığı için Debian yükledik. Kendi bilgisayarım Manjaro ve ekran kartı sorununu çözmüştüm. Ama arkadaşımda çözemedik. Bir türlü ekran kartı Driver'ı yükleyemedik. Bir çok yöntem denedim ama her seferinde ekteki hatayı alıyoruz. Bu arada ekran kartı GT 720M. Yardımlarınızı bekliyoruz. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran_goruntusu_2020-06-14_22-10-53.png
    Ekran_goruntusu_2020-06-14_22-10-53.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir arkadaşımın bilgisayarına Debian 10 yükledik. Manjaro'da uyumsuzluk çıkarttığı için Debian yükledik. Kendi bilgisayarım Manjaro ve ekran kartı sorununu çözmüştüm. Ama arkadaşımda çözemedik. Bir türlü ekran kartı Driver'ı yükleyemedik. Bir çok yöntem denedim ama her seferinde ekteki hatayı alıyoruz. Bu arada ekran kartı GT 720M. Yardımlarınızı bekliyoruz. Şimdiden teşekkürler.
Kod:
sudo apt-get install nvidia-driver-440
Kurduktan sonra kendine gelmesi gerek.

Sürücüyü kurduktan sonra alttaki komutları uçbirime sırayla girmen gerekir.
Kod:
sudo apt-get install nvidia-xconfig
Kod:
sudo nvidia-xconfig

Bu arada bilgisayarda çift ekran kartı var. Yani optimus teknolojisi kullanıyor. Aklımda prime özelliğini kullanmak var. Buradan ilk bir kaç adımı atacağız. Burada 390xx driverini yükledikten sonra buradan prime olanı yüklemeye çalışacağız. Eğer başarılı olursak buraya geri dönüş yapacağım. Eğer bu yöntemde olmazsa buradaki yöntemi deneyeceğiz.

Tavsiyem Ubuntu tabanlı bir dağıtıma geçmeniz. Şahsen ben Ubuntu tabanlı dağıtımlarda hiç sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı