Çözüldü Debian kurulumu sonrasi Wi-Fi bağlantısı yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

harputluveysel

Decapat
Daha fazla  
Kurulum sonrasi internet baglantisi tamamen yok hiçbir Wi-Fi agi eklentisi bulunmamaktadir. Degerli @OzgunP chroot araciligi ile internete baglandim ve ilgili ciktiyi aldim. USB yontemiyle ilgili yazilim ve sürücüler nasıl kurabilirim? Ayrica verdigin emekler icin de binlerce kez sukranlarimi ve tesekkurlerimi sunuyorum size.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-02-01_19-04-06.png
    Screenshot_2022-02-01_19-04-06.png
    108,9 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Chroot ile Debian'a erişip, şu komutları çalıştırarak gerekli paketleri kurmayı dene bakalım.

Kod:
apt install plasma-nm firmware-atheros rfkill

plasma-nm: KDE için ağ gereci, beraberinde ağ yönetimi ile ilgili diğer paketleri de kurar.
firmware-atheros: Kablolu ve kablosuz Qualcom Atheros ağ cihazları için gerekli firmware dosyalarını kurar.
rfkill: Wifi'yi açıp kapatmaya yarayan bir uçbirim gereci.
Chroot ile Debian'a erişip, şu komutları çalıştırarak gerekli paketleri kurmayı dene bakalım.

Kod:
apt install plasma-nm firmware-atheros rfkill

plasma-nm: KDE için ağ gereci, beraberinde ağ yönetimi ile ilgili diğer paketleri de kurar.
firmware-atheros: Kablolu ve kablosuz Qualcom Atheros ağ cihazları için gerekli firmware dosyalarını kurar.
rfkill: Wifi'yi açıp kapatmaya yarayan bir uçbirim gereci.

Çözüm
Şuan safkan Debian ve hafif olan en minimal KDE masaüstü ortamı üzerinden yazıyorum. :) Debian kurulumu sonrası oluşan Wifi sorununuda kökünden çözdünüz @OzgunP size çok çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. Değerli zamanınızı harcadınız ne desem az. ayrıca technopat ailesine de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı