Çözüldü Debian Türkçe Desteği İyi mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ye.tokaç

Centipat
Deepin biliyorsunuz ki Debian tabanlı işletim sistemi Ubuntu'nun Türkçe desteği iyiydi Debian'ınkide Ubuntu kadar iyi mi?
Bir de Deepin'i önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Deepin tasarım olarak çok şık ve hoş bir görünüme sahip. Türkçe desteği de gayet yeterli. Ancak kullanırken arayüzün bazı yerlerinde çince yazılara da rastlamıştım. Dizüstü bilgisayarımda kullanmak için yüklemiştim ancak touchpad ayarlarını yapamadım, stabil çalışmıyordu. Ayrıca gariptir ki, Firefox'un senkronizasyonu da stabil çalışmıyordu. Bunun doğrudan Deepin ile alakası var mıdır bilmem ancak güvenlik sorunları olduğunu da duyunca Arch tabanlı Manjaro XFCE dağıtımı yükledim. İsmini hatırlayamadım şimdi ancak bu forumdan birisi tavsiye etmişti. Tavsiyesinde belirttiği gibi AUR kullanmak, benim gibi Linux'u giriş seviyesinde tecrübe ile kullanan son kullanıcı için büyük rahatlık sağlıyor.
Deepin tasarım olarak çok şık ve hoş bir görünüme sahip. Türkçe desteği de gayet yeterli. Ancak kullanırken arayüzün bazı yerlerinde çince yazılara da rastlamıştım. Dizüstü bilgisayarımda kullanmak için yüklemiştim ancak touchpad ayarlarını yapamadım, stabil çalışmıyordu. Ayrıca gariptir ki, Firefox'un senkronizasyonu da stabil çalışmıyordu. Bunun doğrudan Deepin ile alakası var mıdır bilmem ancak güvenlik sorunları olduğunu da duyunca Arch tabanlı Manjaro XFCE dağıtımı yükledim. İsmini hatırlayamadım şimdi ancak bu forumdan birisi tavsiye etmişti. Tavsiyesinde belirttiği gibi AUR kullanmak, benim gibi Linux'u giriş seviyesinde tecrübe ile kullanan son kullanıcı için büyük rahatlık sağlıyor.

Çözüm
Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim
Bildiğime göre arch linux kullanmak her yiğidin harcı değilmiş peki arch linux a geçmeden önce hangi bağdaştırıcıyla başlamamı önerirsiniz
Manjaro'ya baktım güzel gibi gözüküyor farklı şeylerde önerirseniz sevinirim
Soru başlıkla uyumsuz o yüzden yeni konu açacağım

Son düzenleme:
Arch Linux'un sadece kurulum aşaması zordur, kurulduktan sonra Arch Linux'u kullanması Ubuntu'dan bile kolaydır. Kendine has yazılımları ve eklentileri dışında her Linux dağıtımının dili evrenseldir, her dil her dağıtımda bulunur, ancak Deepin'in kendi yazılımlarında Türkçeleştirme sorunu varsa bilemem çok uzun zaman oldu Deepin kullanmayalı.

İsmini hatırlayamadım şimdi ancak bu forumdan birisi tavsiye etmişti. Tavsiyesinde belirttiği gibi AUR kullanmak, benim gibi Linux'u giriş seviyesinde tecrübe ile kullanan son kullanıcı için büyük rahatlık sağlıyor.
Bu arada sana o Manjaro'yu öneren kişi ben olabilir miyim? Herkese Arch tabanlı dağıtımlar öneriyorum çünkü ayrıca AUR'un mükemmelliğinden bahsetmeden de yorumu sonlandırmam :D

Kurulumu kolay, grafik arayüz ile kurabiliyorsunuz.
Gerekli yazılımlar ve sürücüler kurulu geliyor.
Bazı gerekli servisler kurulu geliyor.
Tema eklentileri/görünüm paketleri kurulu geliyor.

Sözün özü Arch’ı taban alan dağıtımlar genellikle son kullanıcıya hitap ediyor, Arch’ta ise kontolü tümüyle elinizde tutup kendiniz yönetmeniz gerekiyor.

Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim
Bildiğime göre arch linux kullanmak her yiğidin harcı değilmiş peki arch linux a geçmeden önce hangi bağdaştırıcıyla başlamamı önerirsiniz
Manjaro'ya baktım güzel gibi gözüküyor farklı şeylerde önerirseniz sevinirim
Soru başlıkla uyumsuz o yüzden yeni konu açacağım

Ben de Linux konusunda çok bilgili sayılmam. Günlük işler için sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Internette gezmek, film/dizi izlemek, döküman görüntülemek/düzenlemek gibi gibi işler için işimi görüyor. Bir sorun yaşadığında da burada ya da Linux forumlarında başlık açarsan yardımcı olacaklardır.

Bu arada sana o Manjaro'yu öneren kişi ben olabilir miyim? Herkese Arch tabanlı dağıtımlar öneriyorum çünkü ayrıca AUR'un mükemmelliğinden bahsetmeden de yorumu sonlandırmam :D

İnan ki hatırlamıyorum ama birçok farklı dağıtımı denedikten sonra ben de Manjaro fanı oldum 😂

Hepinize teşekkürler bende siz ve diğer birkaç kişiyi yorduktan sonra manjaro kullanmayı tercih ettim
Fazlalık uygulama olmasın diye minimal sürümü indiriyorum bi sıkıntı olmaz sanırım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı