Debian'dan Arch Linux'a nasıl geçilir?

WIPERRANTAN

Decapat
Daha fazla  
Selam soru yukarıda, bazı kişiler archinstall'la geçersin dediler de nereden indireceğiz bilmiyorum. Bir de rehber bulamadım.
Zor olmayan bir kurulum yolu olursa çok iyi olur, bu arada hyperland masaüstü ortamını kullanacağım.

@Kernelginar @Rona

Son düzenleme:
Archinstall scrip'i Arch isosu içinde bulunur. İso dosyasını boot ettikten sonra, archinstall komutu ile çalıştırmanız gerekir. Aşağıdaki videoyu izleyin...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

archinstall ISO dosyasinda gelen indirme betigidir. Ama dualboot vs. kullaniyorsaniz pek duzgun calistigini soyleyemem. Arch Wikiden okuyarak kendiniz kurmaniz daha iyi olur. Grafiksel arayuz istiyorsaniz Arch tabanli dagitimlara ya da Arch GUI indirme scriptlerine bakabilirsiniz. Ornegin Archlabs, Archcraft, endeavourOS gibi dagitimlara.

Archinstall ISO dosyasinda gelen indirme betigidir. Ama dualboot vs. kullaniyorsaniz pek duzgun calistigini soyleyemem. Arch Wikiden okuyarak kendiniz kurmaniz daha iyi olur. Grafiksel arayuz istiyorsaniz Arch tabanli dagitimlara ya da Arch GUI indirme scriptlerine bakabilirsiniz. Ornegin Archlabs, Archcraft, EndeavourOS gibi dagitimlara.

Hocam şahsen Windows 10'a geçebilsem geçeceğim ama WoeUSB Ventoy falan çalışmıyor adamakıllı.

Archinstall Scrip'i Arch ISO'su içinde bulunur. ISO dosyasını boot ettikten sonra, archinstall komutu ile çalıştırmanız gerekir. Aşağıdaki videoyu izleyin...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ventoy'dan veya nereden boot edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
@WIPERRANTAN Evet, ve evet. ISO'yu USB'ye atman yeterli. Daha sonra USB'den baslatinca kendi ISO'nu goreceksin.

Ne en iyisi mi? Sunucu mu? Fark etmiyor, 800 MB bir dosya iniyor sonucta.

Evet hocam sunucu olarak.

1695466409579.png

Hangisini indireceğim?

Evet hocam sunucu olarak.
Eki Görüntüle 1954049
Hangisi indireceğim?

En baştaki.

En baştaki.

Hocam siz Arch'dan anlıyorsunuz.
Arch yükleme yerine geldim archinstall yazdım.
Bu görseldeki sonra ne yapacağım?

Dosya Ekleri

• 20230923_142624.jpg
    20230923_142624.jpg
    123,2 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı