Decathlon Dağ Bisikleti Önerisi

211955

Hectopat
Decathlon üzerinden bisiklet almayı düşünüyorum. Hem balıkçılık hem kano kullanmak için bisiklet alacağım ve eşyalarımı bisikletimle taşıyacağım. Dağlık yerlere gidiyorum yani ot taş olan yerlere o yüzden dağ bisikleti önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 10 ay kadar önce Decathlon’dan Triban 520 aldım 2700 TL'ye. Ancak ön jantta sıkışma vardı, ciddi bir sorundu ve çözemeyip kullanıcı hatası diyip geçtiler. Tüketici hakem heyetine başvurdum bekliyorum. Yani benim tavsiyem işi sadece bisiklet olan, teknik servisi iyi olan bir yerden alışveriş yapmanız olacaktır. Yine de son karar sizin tabi. İyi günler, iyi pedallamalar.

Ben 10 ay kadar önce Decathlon’dan triban 520 aldım 2700 TL'ye. Ancak ön jantta sıkışma vardı, ciddi bir sorundu ve çözemeyip kullanıcı hatası diyip geçtiler. Tüketici hakem heyetine başvurdum bekliyorum. Yani benim tavsiyem işi sadece bisiklet olan, teknik servisi iyi olan bir yerden alışveriş yapmanız olacaktır. Yine de son karar sizin tabi. İyi günler, iyi pedallamalar.
Markalar kaliteli olsa bile Türkiye'deki servisler oldukça kalitesiz - ilgisiz. Türkiye pazarına giren kalite odaklı markalar bile mecburiyetten bu işletmeler ile iş birliği yapmak durumunda kalıyor. Aslına bakarsan Decathlon hiç de fena bir konumda değil müşteri memnuniyeti noktasında.

Markalar kaliteli olsa bile Türkiye'deki servisler oldukça kalitesiz - ilgisiz. Türkiye pazarına giren kalite odaklı markalar bile mecburiyetten bu işletmeler ile iş birliği yapmak durumunda kalıyor. Aslına bakarsan Decathlon hiç de fena bir konumda değil müşteri memnuniyeti noktasında.

Ufak tefek ürünlerde hiç sorun çıkarmıyorlar, mesela lastik bombe yaptığı zaman olaydan bir haber biri vardı servis yerinde hatta adam değiştiremedi lastiği bile. En sonunda bedavaya sıfır lastik alıp kendim değiştirdim. Ama bu sefer belki ön göbeği değiştirmeleri hatta adam akıllı bakım yapıp sorunu çözmeleri gerekirken aylarca uğraştılar hatta bir keresinde adam haklısınız ama burada bir şey yapamayız şuradaki mağazamıza, oraya buraya götürün diye tavsiye veriyorlar. Sonra kullanıcı hatası olduğuna dair servis kağıdı istiyorum şikayet etmek için, veremeyiz diyorlar yasal hakkım olmasına rağmen. Madem ki servis veremiyorlar “Ömür Boyu Garanti” adı altında reklam yapmamaları gerekiyor. Ama dediğiniz gibi bu sorun Türkiye’de büyük çoğunlukla var. Onlara belki de gelişi 50 lira olan göbek için bir yılda 4-5 bin lira alışveriş yapmış olan bir müşterilerini kaybettiler. İyi günler...

Öncelikle Decathlon firması Btwin marka bisikletlerin tüm parçalarına ömür boyu garanti vermiyor.
Kadro, sabit maşa, gidon ya da gidon boğazı gibi metal - hareketsiz parçalara ömür boyu garanti sağlıyor. Bunu da; kullanıma bağlı ortaya çıkmış bir hasar olmaması durumunda sunuyor yalnızca.
Sırf bu yüzden maşa noktasında bile yalnızca; sabit maşalara garanti sunuyor. Yarın bir gün karbon maşa satmaya başlasalar eminim; karbon sabit maşaları da ömür boyu garantiden men ederler :)

Sizin sorununuza dönecek olursak kullanıcı hatası olsun veya olmasın; onarımı gerçekleştirmedikleri taktirde imzalı - kaşeli bir belge vermeleri gerekiyor size. Ve jant göbekleri çoğu zaman komple bozulmaz, bilyalı göbek ise dağılmak üzeredir büyük ihtimalle. Yeniden toplanırsa sorun çözülebilirdi. Belki servis çalışanının bunu tamir edecek yetkinliği - becerisi yoktur.

Kısacası THH aracılığı ile şikayet etmekle çok iyi etmişsiniz. 2 yıllık garanti süresi içerisindeyseniz karar mutlaka sizin lehinize açıklanacaktır. Onarım veya değişim elde edebilirsiniz bu şekilde.

Öncelikle Decathlon firması Btwin marka bisikletlerin tüm parçalarına ömür boyu garanti vermiyor.
Kadro, sabit maşa, gidon ya da gidon boğazı gibi metal - hareketsiz parçalara ömür boyu garanti sağlıyor. Bunu da; kullanıma bağlı ortaya çıkmış bir hasar olmaması durumunda sunuyor yalnızca.
Sırf bu yüzden maşa noktasında bile yalnızca; sabit maşalara garanti sunuyor. Yarın bir gün karbon maşa satmaya başlasalar eminim; karbon sabit maşaları da ömür boyu garantiden men ederler :)

Sizin sorununuza dönecek olursak kullanıcı hatası olsun veya olmasın; onarımı gerçekleştirmedikleri taktirde imzalı - kaşeli bir belge vermeleri gerekiyor size. Ve jant göbekleri çoğu zaman komple bozulmaz, bilyalı göbek ise dağılmak üzeredir büyük ihtimalle. Yeniden toplanırsa sorun çözülebilirdi. Belki servis çalışanının bunu tamir edecek yetkinliği - becerisi yoktur.

Kısacası THH aracılığı ile şikayet etmekle çok iyi etmişsiniz. 2 yıllık garanti süresi içerisindeyseniz karar mutlaka sizin lehinize açıklanacaktır. Onarım veya değişim elde edebilirsiniz bu şekilde.

Haklısınız hareketli parçalara 2 yıl garanti sunuyor ki ben alalı daha 10 ay oldu ve ben şubat ayından beri uğraşıyorum. İlk sorun zaten 300 km deyken başlamıştı ki bir göbeğin ömrünün bunda kat ve kat daha uzun olacağını düşünüyorum. Bu arada bende karbon maşa var ve şaşırtıcı bir şekilde ömür boyu garantinin maşayı da kapsadığı yazıyor ürün sayfasında.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı