Decoderli ses sistemi önerisi

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar şuan Decoderi olan 5+1 ses sistemi almaya kalksam cebimden en az kaç lira çıkar ?
En az diyorum çünkü param yok :D Olabildiğince düşük fiyatlı bir ses sistemi önermenizi istiyorum.
Kafam takıldı şu decoder olayına.

Decodere kafanı takma. Sistem elektronikleri o kadar ucuzladı ki artık 450-500 TL gibi bir ücretle komple sistem alabiliyorsun.
Daha önce önermiş olduğum ses sistemlerinde hem DOLBY DIGITAL hem de DTS decoderleri bulunmaktadır.
Sadece Dolby digital decoderi bile bilgisayarında gerçek anlamda kullanabilmen için, ciddi lisans ücreti gerekmektedir. Ama kaliteli ses kartları bu decoderi bünyesinde barındırmaktadır. Ama bu kartlar sanıldığı kadar ucuz değillerdir.

Atalarımız ''ucuz etin yahnisi yavan olur'' demişler.
Sen bilirsin.
Sen ses ile uğraşan birisisin. Bazı aletler vardır ki asla değişmez. Kendimden örnek vermem gerekirse 4 sene önce topladığım bilgisayarım bu günlerde ömrünü bitirmek üzere ama 10 yıllık hoparlörlerim ve ses sistemim hala güncelliğini korumaktadır.
Bu arada iyi sesçi'ler kaliteden asla ödün vermezler. VEREMEZLER. Oyun oynamak için uygun bir ses sistemi seçilebilir, ama iş kayıt tekniğine gelince kalite kaçınılmaz olmaktadır.

Ben hoparlör bile kullanmıyorum. Sony marka kulaklık hem müzik hem de filmlerde bana yeterli oluyor. Bana göre Logitech'in 5.1 ses sitemleri oyunlar için fazlası ile yeterli.

Yamyam abi Subwofer'in gücü çok az ya bunun.
Ben o ürünü yakından inceledim. Amplifikatör devreleri fena değil. Bir arkadaşım almıştı. Ucuz yollu hoparlör modifiyesi ile harika bir sistem yapmıştık. Ayrıca bu önerdiğim sistemde virtual surround tekniği vardır. Stereo girişten surround elde edebiliyorsun.
Tek yapacağın sistemi bir süre kullandıktan sonra para biriktirip biraz daha kaliteli hoparlörler ile kendi hoparlörlerini değiştirmen olacaktır. Hatta evdeki eski setten çıkartmış olduğun hoparlörleri bile sorunsuzca kullanabileceksin.
Şunu unutma güç faktörü hiç te önemli değildir. Ben sistemime 1000 Watt ta yazarım. Ama bu kalite göstergesi olmaz.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı