Dedem evi terk etti

Konu güncellemesi: Dedem köye varmış. Köydeki komşumuz söyledi. Telefonu verdiğinde, "Beni siz param için tutuyorsunuz. Param olmasa beni sokağa atarsınız. (Babam öyle birisi değil.) Bırakın da evimde huzurla öleyim. Ben o eve gelirsem adım İbrahim değil." gibi şeyler söyledi. Anlamıyorum bizim o adama ne zararımız oldu ki? Neyse babam çarşamba günü eve getirmeye çalışacak. Gelmezse yapacak bir şey yok dedi babam. Çünkü eve gelirse huzursuzluk çıkarıyor. Zaten bana 5 lira bile utana sıkıla veriyor, kuşuma kötü davranıyor. Ama onu yine de çok seviyorum. Onu parası için değil, Dedem olduğu için seviyorum. Arkadaşlar dua gelmesi için dua eder misiniz?
Birisinin duasıyla seni sevdiğini fark etmesinin anlamı yok. Ayrıca kuşuma kötü davranıyor ne demek, evde bir muhabbet kuşu var ve ona bile kötü davranmak nedir? Deden yeterince yaşlı, baban elinden geleni yapmış, sen uzaktan da sevebilirsin - zira onu seven herkesin sevdiğini o bilmek zorunda sen/siz bilmek ve bildirmek zorunda değilsiniz. Burada paylaşmadığın veya bilmediğin pek çok problem olabilir baban ve deden arasında, o yüzden konunun daha üzerine gitmene gerek yok - ayrıca deden kayıp değil, köyde, 1-2 hafta içerisinde belki düşünceleri yerine oturur, belki havalar soğur ve kalorifer konforuna dönmek ister, kimbilir.

Az aklını başına devşir, sizi sevmediği için gitmedi ancak sizinle de huzurlu bir ortam yaratmıyor, bu onun seçimi - alzheimer v.b bir hastalığı yok (en azından sorduklarında belirtmedin, başka hastalığı olabilir) ve sizden biraz uzak kalması onun için de iyi olabilir, sizin değeriniz hakkında olumlu fikirler yaratabilir.

Biraz daha sakin ol, bazı eski topraklar inadım inattırlar ve o inatlarını kendi mantıklarında çözmedikçe onlara faydalı şeyleri göremezler.

@342524

Dostum ben böyle dramalara çok tanık oldum bence dedenle baban arasında senin bilmediğin bir durum olabilir bunu senin aracılık yaparak çözmen lazım çünkü adam beni param için tutuyorsunuz demiş bunu bir yerden alınıp içine kazımış ve bu da yüksek ihtimal babanın bir hatası. Deden normalse duygusal bir hastalığı yoksa haklı olabilir babanla konuş sonra dedenle irtibat kurmaya çalış senden başkası o adama aracılık edemez çünkü bayağı bir sağlam söz koymuş. Ben olsam dedemle oturup konuşurdum adam gibi sorununu hep birlikte konuşurduk bundan sonra dikkatli oluruz derdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı