Deep Cool AG400 işlemci soğutucu alınır mı?

Kaemute

Hectopat
Daha fazla  
RAM
XPG D10 CL 16 3200mhz
Anakart
a320m a pro
Ryzen 5600 işlemci ile kullanacağım. Kullanan veya bu konu ile bilgisi olan arkadaşlara sormak istediğim en önemli soru ise fan sesi. AG400 fan sesi yük altındayken rahatsız edici mi? ID-Cooling 214 XT kullanmıştım daha önce 1500 RPM ve bayağı sessizdi. AG400 ise 2000 RPM ve bu aradaki RPM farkı sesli midir acaba sorusuna itiyor beni. Biraz ses takıntısı olan birisiyim.

Ben Ryzen 5 5500 ile kullanıyorum ve boşta yaklaşık 1100 RPM dönüyor(ben BIOS'tan o şekilde ayarladım) ve işlemci sıcaklığı 39-40 derece civarında. Kulaklık takarsanız zaten duymuyorsunuz onun dışında dikkat etmediğiniz sürece yine duyulmuyor(ya da rahatsız etmiyor sonuçta hava sürtünmesi olduğu için fanın çalıştığının farkında oluyorsunuz). Performans açısından da ses açısından da bence iyi bir soğutucu. İşlemci tam yükteyken ise yaklaşık 1500 RPM'e ayarladım ben ve yaklaşık 70 derecede çalışıyor ki tam yük için bile oldukça sessiz olduğunu söyleyebilirim.

Ben Ryzen 5 5500 ile kullanıyorum ve boşta yaklaşık 1100 RPM dönüyor(ben BIOS'tan o şekilde ayarladım) ve işlemci sıcaklığı 39-40 derece civarında. Kulaklık takarsanız zaten duymuyorsunuz onun dışında dikkat etmediğiniz sürece yine duyulmuyor(ya da rahatsız etmiyor sonuçta hava sürtünmesi olduğu için fanın çalıştığının farkında oluyorsunuz). Performans açısından da ses açısından da bence iyi bir soğutucu. İşlemci tam yükteyken ise yaklaşık 1500 RPM'e ayarladım ben ve yaklaşık 70 derecede çalışıyor ki tam yük için bile oldukça sessiz olduğunu söyleyebilirim.

Ben 5600 kullanacağım için BIOS'tan bir ayarda bulunmayacağım işlemci çok ısındığı için. 1500 RPM'den yukarı çıktığında umarım rahatsız etmez. Olması gereken fan sesinden tabii ki rahatsız olmam fakat yükteyken evet şu an fan sesi arttı gibisinden fark oluşturuyorsa nedense böyle şeylere takıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı