Deep Cool CAPTAIN Intel Pentium G3258 overclock

5GHZ'ye çıkmak maharet değil, stabil olarak çıkamadıktan sonra bir anlamı yok.
Genelde stabil olarak 4,4 veya 4,6GHZ'ye çıkılabiliyor, 4,8'e stabil çıkan arkadaşım da var.

Bu tamamen elindeki işlemci ile, şansın ile doğru orantılı bir durum.
1,5 voltaja ne kadar gerek olur bilemiyorum ancak versen de sıcaklık problemi yaşamazsın bu tarz bir sıvı soğutma ile.

Son düzenleme:
BilgisayarKurdu abi sen bu konularda gayet tecrübelisin senin diger gönderilerinide okudum ve bunların doğruluğunu araştırıyım dedim ve en ufak bir hatan yok bi yardım etsene ben bu işlemciyi stabil olarak en fazla kaç GHz ye çıkara bilirim?(BilgisayarKurdu)

Dostum ŞANS kelimesini büyük harfler ile yazıyorum tekrardan :) Bu işlemciyi ne büyük ümitler ile alan arkadaşlarım oldu.
Soğutucuya bir Dünya para ayıran ve hız aşırtma yapmak için heyecandan kuduran arkadaşlarım oldu.

Sonra 3 gün boyunca uğraşıp da 4,2GHZ'yi geçiremediğimiz, hatta ve hatta bu Sosyal'de işlemciye en ufak voltaj verildiğinde dahi stabiliteyi kaybettiğimiz durumlar oldu. Elindeki işlemcinin OC potansiyelini buradan söyleyemem, tamamen deneme ve görme mevzusu.

4,8'e kadar paşalar gibi gittiğimiz G3258'ler de oldu, hepsinin ortak noktası ; Stabil olarak gidebilecekleri bir sınırın olmasıdır.
Ben ev ortamında bugüne kadar 4,8'i stabil olarak geçen bir G3258'e şahit olmadım.

Bugüne kadar 15 tane G3258'le uğraşmışsan %60'ı 4,4GHZ'de takıldı kaldı. %30'u 4,6'da stabil kalmayı başardı.
15 işlemciden biri diyebileceğim nadirlikteki tek bir G3258'de 4,8'de stabil kalmayı başardı. Daha ötesine de çıkamadım şahsen.

Sen de tahminen 4,4'de tıkanırsın :) Şuan beni FX4100 işlemcimi de mecburen 4,6GHZ'de kullanıyorum, hatta 4,6GHZ'de stabil kalana kadar canım çıktı.
Sınıra gelmişsen başını öne eğip kabullenmeyi bileceksin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı