Deep Turkish Web Ekibine Gözaltı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ailelerinde suçu var bunu inkar eden yok tabii askere polise kurşun sıkan bir terorist nasil yargilaniyorsa bu youtuber denen yaratiklarda oyle yargilanmali. Simdi bu adamlari izleyen (miylonlarca)cocuklarin en az 10 yasinda oldugunu varsayalim bir 10 yil daha gectiginde 20 yasina girdiklerinde hallerini bir dusunsene? Umarim yaslari ilerledikce bu videolar sacma gelir ve izlemeyi birakirlar sunlari.

Eskiden bizlerin zamanında bu kadar sansür yoktu. Sizce bu suç oranının yada uyuşturucu kullanım oranının eskiden sansür olmamasıyla bir alakası var mı? O zaman ekranda bunlardan etkilenen insanların sokağa çıkmaması gerekir kötü etkilenmemek için.

@eopFnc ve @Deniz Örs lütfen konuyu saçma salak yerlere taşıyıp konu dışına çıkmayın. Bir terörist kanalı ile bu konunun ne alakası var. Lütfen konu dahilinde kalalım. Rica ediyorum.

Ben konu dışına çıkmadan DTW’nin tutuklanmasını eleştirdim, buna yandaş olana da durumu açıkladım.
Hiçbir şekilde ifadeyi, özgürlüğü kısıtlayacak bir mesaj/görüş kabul edilmemeli, biraz sinirlendim arkadaşa.
Yani ne demek vatandaşlıktan çıkarılıp yargılanmak falan, biraz mantıklı düşünmeli insanlar.

Aslında bu karar gibi kararların alınmasında medya çok etkili. Hangi medya? Geleneksel medya. Yani Beyaz TV, Show TV başta olmak üzere bunun gibi kanallar.

Bu tür kanallar yani geleneksel medya ile sosyal medya (Facebook, Twitter, YouTube vb.) arasındaki savaş... Geleneksel medyalar (yani televizyon kanalları) bizim gözümüzü boyayarak bizleri kendi çıkarları için kullanmaya çalışıyor. Tek tip, düşünceleri kırpılmış "robotlar" üretmek için. Bir de "Reyting" olayı var.

Herkesin evinde internet yok ama hemen hemen herkesin evinde televizyon var.

Buna çözüm olarak ise, geleneksel medyayı yahut Show, Beyaz TV gibi kanalları kapatmak lazım. Ama onun yerine biz onlara daha çok destek veriyoruz.

Sosyal medyada içerik üretmek suçsa ben de, tüm içerik üreticiler de suç işliyor.

Televizyon izlemiyorum, genellikle sosyal medyadayım. Yalan söylemeyeyim, haberlerden sonra yayınlanan eğlence amaçlı içerikleri izliyorum bazen televizyondan. Onların da tamamını değil. İnternetteki vaktimin çoğunu da sosyal medyada, özellikle de YouTube'da geçiriyorum.

Ailelerin de suçu var bunu inkar eden yok tabii. Askere, polise kurşun sıkan bir terorist nasil yargilaniyorsa bu YouTuber denen yaratiklar da oyle yargilanmali. Simdi bu adamlari izleyen (miylonlarca) cocuklarin en az 10 yasinda oldugunu varsayalim bir 10 yil daha gectiginde 20 yasina girdiklerinde hallerini bir dusunsene? Umarim yaslari ilerledikce bu videolar sacma gelir ve izlemeyi birakirlar sunlari.

Hangi mantıkla YouTuberlar ile teröristleri aynı kategoriye koyuyorsunuz? Barış Özcan* da mı terörist o zaman?

Ayrıca çok olmasa da YouTube işiyle ben de ilgileniyorum. Zamanında daha çok ilgileniyordum ama şimdi pek değil. Ben de mi teröristim?

* Öğretici kanallar arasında aklıma ilk gelen Barış Özcan oldu. Bu yüzden bu örneği verdim.

hqdefault.jpg

Bu gibi konulardan önce ilgilenilmesi gereken çok konu var.

Ağzını açanı Silivri'ye sonra serbest. Sırf gündem değiştirmek için mi anlamadım. Neyse birkaç gün sonra prim amaçlı bu konu ile ilgili videolar görebilirizç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı