1 Dakikada Deep Web

Yine Deep Web ile Dark Web arasındaki farkı bilmeyen ve bu konularda insanları yanlış yönlendirip takdir bekleyen bir insan. Yorumum biraz ağır olabilir ama mantar gibi türemeye başladılar.

Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Arkadaşımın yaptığı eleştiriden çok dalga geçme gibi geldi. Bu bilgileri çeşitli forumlardan ve onedio sitesinden temel alarak hazırladım.

Benim buradan anladığım kendi başına bir araştırma yapmayıp daha önce yazılmış çizilmiş şeyleri bir araya getirip özet getirmek. Onedio gibi siteler enteresan başlıklar atıp okuyucu çekmeye çalışan ve bu işten para kazanan insanlar. Magazin programlarından pek farkı yok doğru olup olmaması önemli değil yeter ki ilgi çeksin. Saçma sapan başlıklar atıp dikkat çekmek ilginç değil, ilginç olan şey buna bizim insanımızın kapılması "Deep Web'e giren çocuk 6 gündür kayıp." gibi bir başlık atarsan para kazanıyorsun bu kadar basit.

Doğru kaynaklar ve kendi emeğin ile yapacağın bir proje hem meyve verir hem seni geliştirir özellikle bu tarz konularda İngilizce bilmek gerekiyor. Türkiye'de çok da sağlam kaynaklar mevcut değil en azından benim bildiğim kadarıyla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı