Deep web nasıl bir yer?

• Konuyu başlatan KhaL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 45
  • Görüntüleme 3B
Tor, I2P, ZeroNet, FreeNet ya da GNUnet gibi anonim network ağlarında yayınlanan internet sitelerine genel olarak deep web deniyor. Bu ağlar daha fazla anonimlik sağladığı için suç amaçlı işlerde kullanılabiliyorlar ancak mutlaka suç amacıyla kullanılmak zorunda değil. Facebook bile Tor üzerinden yayın yapıyor mesela.

Nasıl bir ortam olduğunu kendiniz de görebilirsiniz. Bağlanacağınız anonim ağı seçin. Ardından gerekli yazılımları kurarak anonim ağa dahil olun. Siteleri bulmak için arama motorlarını, link adreslerini tutan yerlere bakın ve clearnette nasıl sörf yapıyorsanız o şekilde site site dolaşın. Bu kadar basit.

Yorumlara bak klavyeyi kemirmek uzereyim su an. Millet olarak bilmedigimiz seyler hakkinda konusmamizin sart olmadigini ogrenmemiz gerekiyor. Valla, bir seyimiz eksilmez.

Henuz tum yorumlari detayli okumadim ama genel olarak @Zurnadürüm nickli kisinin dedikleri dogru, digerleri de ona dayanaksizca karsi cikmislar. Tuhaf olansa teknik konularda yanlis seyler soylemeleri. Cunku soyle boyle icerikler var diyenlere alistim onlara artik karismiyorum, yanlis kaynaklardan okumus olabilirler ama hem teknik seyler konusup hem de bastan asagi yanlis ve alakasiz seyler ogrenmek buyuk basari, neyse.

Dolandırıcı sitelerin bulunduğu bir siteler topluluğu da diyebiliriz. Artık ABD'nin gerçekleştirdiği operasyonlar ile tamamen eski tehlikesi gitmiş durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı