Deep webe nasıl girilir?

Ben çok fazla zararlı olduğu için bilgisayarına bir şey yüklememesi gerektiğini söylüyorum.
Ben de cok fazla zararli olmadigini soyluyorum. Internetteki verinin ve trafigin bilmem kac binde birine sahip ufak bir agdan bahsediyoruz. Belli ki Tor gizli servisleri linklerin listelendigi bir site bulup oradaki linkleri denemis, guvenli olmayan bir sey indirmissiniz. Ayni sekilde internette tuhaf link listeleri bulup .com sitelerde de bu durumu yasardiniz.
Yapın sonra görüşelim.
Bir teknoloji forumunda bunu acikladigima inanamiyorum ama orada kastettigim sey ag uzerinden bilmediginiz bir yerden indirdiginiz supheli bir yazilimin kodlarini incelemeden calistiracak kadar "Ben tehlikeyim." diyorsaniz kagida yazacagim komutlarin ne olduguna bakmadan bilgisayarinizda calistirarak bana bir kapi acabileceginizdi. Espri ve mubalaga iceriyordu. Bunu acikladigima cidden inanamiyorum.
Buradan da anlıyoruz ki profil fotoğrafını Tor Browser'ın logosu yapan herkes bilgili olmuyormuş.
Tor Browser'ın çalışma mantığını kısaca anlatan bir video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Infosec, opsec, dijital gizlilik ve bilgisayar aglari yogunlukta olmak uzere ana alani siber guvenlik olan bir bilgisayar muhendisligi ogrencisi olarak Tor aginin calisma yapisini bildigim, Tor Projesi'nin bircok konferansini izledigim, Tor gizli servisi ve rolesi calistirdigim icin cok sevdigim bu projenin logosunu koymustum aslinda ama dediginiz gibi de olabilir.

Videoya baktim. 'TOR' degil 'Tor' seklinde yaziliyor. Ayrica Tor'un acilimi 'The Onion Router' degil ('onion routing' baglanti semasinin, teknolojinin adi.) dogru acilimi 'Tor's Onion Routing' seklinde bir yinelemeli kisaltma.*

Son düzenleme:
@429723 zaten benim konu sahibine ima ettiğim şey normal internette yapmaması gereken şeyleri yine yapmaması gerektiğiydi. Oranın da daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum, kendi fikrim. Siz uzattınız.
Ben de kendi fikirlerimi soyledim. 7-8 yil sonra muhtac olacagimiz teknoloji hakkinda -yanlis- korku tuccarligi yapilmasini sevmiyorum.

Geri
Yukarı