DeepCool 720SE performansı düşük

358319

Hectopat
Az önce kurulumunu yaptım kabloları vs kontrol ettim ama ID-Cooling 224XT 82 derece iken DeepCool LS 720 SE 81 derece oluyor. Bu normal mi? İşlemcim R7 5700X.

Bence soğutucu blok temasında sorun var, isterseniz komple vidaları gevşetip, yukarıda anlattığım şekilde tekrar sıkın.

Anakartın arkasındaki parça pompayı çıkarınca hafif ileri geri gidiyor daha fazla sıkılmıyor ama pompayı takınca taş gibi oluyor oynamıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_1671.jpeg
    IMG_1671.jpeg
    95,8 KB · Görüntüleme: 16
Evet boşa çıkınca oynar, düşer o plaka normal.
Öyle değil hocam. Pompayı yakmadan önce oraya pompanın vidasını takmak için vida takılıyor o vidanın üstüne pompa oturuyor ne kadar sıkılsa da boşluk kalıyor o parçayla. Tekrar kontrol ettim evet pompa tam oturuyor kafam çok karışık hocam.

Öyle değil hocam. Pompayı yakmadan önce oraya pompanın vidasını takmak için vida takılıyor o vidanın üstüne pompa oturuyor ne kadar sıkılsa da boşluk kalıyor o parçayla. Tekrar kontrol ettim evet pompa tam oturuyor kafam çok karışık hocam.

Eğer vida sıkılınca plaka oynuyorsa, blok yükseltmek için kullandığınız yuvarlak plastik parçalar yanlıştır, Intel'in olabilir.

AMD ve Intel için ayrı halkalar olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu parçalardan bahsediyorum, Intel'in plastiklerini takmışsınız bence.

Eki Görüntüle 2177612

Yoksa boşluk kalması imkansız.

Parçalar doğru. Attığım videoda belli oluyor vidalar sonuna kadar sıkıldığında bu şekil boşluk kalıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_1675.jpeg
    IMG_1675.jpeg
    79,1 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Geri
Yukarı