Deepcool AG400 Deneyimim

AG400 gelir gelmez stress testi yaptım 10 dakika yükte en fazla 872 RPM çalıştı fakat sitesinde 500-2000 RPM yazıyordu anlayamadım acaba BIOS'tan soğutucu seçeneğini mi değiştirmem gerekiyordu stok soğutucuyu söktükten sonra direkt teste geçmiştim ilk fotoğraf stok soğutucu sonuçları.
Güzel tarafı zaten düşük devirde soğutması. Bende maximum 950rpm çeviriyor daha üstüne çıkmıyor uzun süreli yükte. İstersen fan curve ile uğraş BIOStan ama ısılar çok çok iyi neredeyse 20 derece kazanmışsın, sessiz en önemlisi. Heatsink yeterince büyük işlemcin için. Idle değeri 700 rpm civarında bile sessiz. Yükte 950 1000 rpm max çevirse yeter. Aynı işlemci için dediğim devirlerdeki ısılar ekte benim kasadan

Dosya Ekleri

• sshot.png
    sshot.png
    21,6 KB · Görüntüleme: 224
Güzel tarafı zaten düşük devirde soğutması. Bende maximum 950rpm çeviriyor daha üstüne çıkmıyor uzun süreli yükte. İstersen fan curve ile uğraş BIOStan ama ısılar çok çok iyi neredeyse 20 derece kazanmışsın, sessiz en önemlisi. Heatsink yeterince büyük işlemcin için. Idle değeri 700 rpm civarında bile sessiz. Yükte 950 1000 rpm max çevirse yeter. Aynı işlemci için dediğim devirlerdeki ısılar ekte benim kasadan

Hocam intel 13600k için düşünüyorum.OC ypamayı düşünmüyorum. Bu soğutucu yeterli gelir mi bilemedim. 10900k ile test yapılmış yeterli görünüyor aslında. 220w tdp yazılmış ama ne kadar doğru bilemedim.

Hocam intel 13600k için düşünüyorum.OC ypamayı düşünmüyorum. Bu soğutucu yeterli gelir mi bilemedim. 10900k ile test yapılmış yeterli görünüyor aslında. 220w tdp yazılmış ama ne kadar doğru bilemedim.
13600k 125W normal TDP 181W max turbo TDP değerlerine sahip. Artık Intelde termal headroom kısmını cömertçe kullanıyor 100 dereceye kadar. Sentetik testlerde 75 -80 derece civarı sıcaklığa çıkar tahminimce normal oyun vs kullanımda maksimum 50-60 civarı gezer bu soğutucu ile sonuçta AG400 AK400 modelinin estetikten yoksun versiyonu. Bu performansta cidden bana fiyatı (450TL civarı) ucuz geliyor lga seti felan içinde. Hatta çift fan AK400 testini şuradan inceleyebilirsin daha başka incelemelerde çıkar yakında 13th gen ile. AK400 e daha fazla para verilirmi tamamen estetik kaygısı ile verilebilir yoksa performans farkı yok. Ama OC düşünüyorsan ilerde bu soğutucular o soğutucular değil.

12600k ile incelemesi - 125W - 150W max turbo TDP

13600K 125W normal TDP 181W Max Turbo TDP değerlerine sahip. Artık Intel'de termal headroom kısmını cömertçe kullanıyor 100 dereceye kadar. Sentetik testlerde 75 -80 derece civarı sıcaklığa çıkar tahminimce normal oyun vs kullanımda maksimum 50-60 civarı gezer bu soğutucu ile sonuçta AG400 AK400 modelinin estetikten yoksun versiyonu. Bu performansta cidden bana fiyatı (450TL civarı) ucuz geliyor LGA seti falan içinde. Hatta çift fan AK400 testini şuradan inceleyebilirsin daha başka incelemelerde çıkar yakında 13th gen ile. AK400'e daha fazla para verilir mi tamamen estetik kaygısı ile verilebilir yoksa performans farkı yok. Ama OC düşünüyorsan ileride bu soğutucular o soğutucular değil.

12600K ile incelemesi - 125W - 150W Max Turbo TDP.

Anladım hocam teşekkür ederim. Ben de biraz inceledim. Söylediğiniz gibi Arctic Duo Sport 34 ile neredeyse aynı performansı sunuyor ve su anki piyasaya göre Arctic'e göre gore %50 %60 daha ucuz. OC çok düşünmüyorum büyük ihtimalle tercih edeceğim gibi. Reddit vb platformlarda da çoğunlukla fp olarak bu ürün önerilmiş.

AK400 yerine AK400 plus almaya değer mi? Çift fan olması kayda değer bir avantaj sağlar mı?

Geri
Yukarı