Çözüldü DeepCool CC560 kasanın önü nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deva Bulmam

Decapat
Arkadaşlar DeepCool CC560 modeline sahibim. Biliyorsunuz kasanın normalde önü şu şekilde;

110000263667287.jpg

Ama çoğu yerde ve bazı videolarda şu şekilde gördüm;

deepcool-cc560-fp650-650w-80-mid-tower-led-fanli-siyah-kasa-6.jpg

Ama bir fark var gibi. En üstteki resimde o ön taraf böyle kapaklıymış gibi duruyor. Benim kasa öbür türlü görünüş olarak tamamen aynı bununla. Ama benimkinin ön kısmı bunun gibi değil de sanki kasaya yapışık gibi duruyor. Neden böyle?

Çözüm
Zorlarsanız çıkıyor bunda var mı bilmiyorum ama kasanın altında çekme yeri olur genelde.
Herhangi bir vida ile sabitli değil bu arada.
Zorlarsanız çıkıyor bunda var mı bilmiyorum ama kasanın altında çekme yeri olur genelde.
Hocam kapağın altında boşluk gibi bir yer vardı. İlk başta nazik davranmaya çalıştım çıkmadı. Ben de son gücümle çektim kapak çıktı :D Büyük ihtimalle böyle daha serin çalışacaktır ancak yine büyük ihtimalle daha çok toz girecektir. Sizce hangi türlü daha mantıklı? Ve ben bunu nasıl geri takarım :D?

Hocam kapağın altında boşluk gibi bir yer vardı. İlk başta nazik davranmaya çalıştım çıkmadı. Ben de son gücümle çektim kapak çıktı :D büyük ihtimalle böyle daha serin çalışacaktır ancak yine büyük ihtimalle daha çok toz girecektir. Sizce hangi türlü daha mantıklı? Ve ben bunu nasıl geri takarım :D?

Kasanın kenarlarında delikler var kapağın üstündede çıkıntılar var onları üst üste getirin ittirin geri kapanır.
Bence kapalı kullanmak daha mantıklı olur çünkü öndeki fanlar korumasız kalıyor bir şey çarparsa bozulabilir sıcaklık azalsın istiyorsan camı çıkar.

Kasanın kenarlarında delikler var kapağın üstündede çıkıntılar var onları üst üste getirin ittirin geri kapanır.
Bence kapalı kullanmak daha mantıklı olur sıcaklık azalsın istiyorsan camı çıkar.
Çok teşekkür ederim hocam, yardımlarınız için sağ olun. Ancak şöyle sıkıntı var. Kasanın hemen solunda dolap olduğu için camı çıkarmak işe yaramayacak. Oda biraz küçük dolabı alacak başka yer yok. Kasayı ise sağ tarafa alamam, mecbur sol tarafta durmalı. Öyle de cam etki etmez açık veya kapalı. Neyse ben biraz bu şekilde takılayım, olmadı geri kapatırım kapağı.

Hocam kapağın altında boşluk gibi bir yer vardı. İlk başta nazik davranmaya çalıştım çıkmadı. Ben de son gücümle çektim kapak çıktı :D büyük ihtimalle böyle daha serin çalışacaktır ancak yine büyük ihtimalle daha çok toz girecektir. Sizce hangi türlü daha mantıklı? Ve ben bunu nasıl geri takarım :D?

İşaretlediğim yerlerdeki delikler ile kasanın ön kapağındaki çıkıntıları birbirine denk gelecek şekilde oturtabilirsiniz.

Camı açmak hava akışını bozacaktır, PSU kabloları fışkırmayacaksa öbür yan kapağı açabilirsiniz sıcaklığa biraz etki eder.

Dosya Ekleri

• IMG_20230324_201459.jpg
    IMG_20230324_201459.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 54
Bende de bu kasa var alalı 2 ay oldu çok pişman oldum aldigima yeterince havayı iyi cekemiyo kasanın önünden büyük kapalı bir plastik var tam fanların önünde duruyo hava yaz olmamasina rağmen ön kapağı sokunce 10 dereceye kadar sıcaklık dusuyo keşke arastirip alsaydım cooler master h500 yada haf 500 bakıyorum onların onu mech de oluyo ya ön kapağı yan cami sokecem yada yenisini alacam yazın durum onu gosteriyo

Bende de bu kasa var alalı 2 ay oldu çok pişman oldum aldigima yeterince havayı iyi cekemiyor kasanın önünden büyük kapalı bir plastik var tam fanların önünde duruyor hava yaz olmamasina rağmen ön kapağı sokunce 10 dereceye kadar sıcaklık dusuyor keşke arastirip alsaydım Cooler Master H500 ya da HAF 500 bakıyorum onların onu Mech de oluyor ya ön kapağı yan cami sokeceğim ya da yenisini alacağım yazın durum onu gosteriyor.

Anormal bir durum yaşıyorsun
İşlemcin ve soğutucun nedir? Ayrıca sıcaklık değerlerini de paylaşırsan sevinirim.

Bende de bu kasa var alalı 2 ay oldu çok pişman oldum aldigima yeterince havayı iyi cekemiyo kasanın önünden büyük kapalı bir plastik var tam fanların önünde duruyo hava yaz olmamasina rağmen ön kapağı sokunce 10 dereceye kadar sıcaklık dusuyo keşke arastirip alsaydım cooler master h500 yada haf 500 bakıyorum onların onu mech de oluyo ya ön kapağı yan cami sokecem yada yenisini alacam yazın durum onu gosteriyo
Şahsen yaşadıklarınızı normal bulmadım. Ben bu sorunların hiçbirini yaşamıyorum. Yağ gibi kasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı