DeepCool CC560 ön fanları nasıl çalıştırılır?

Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi sosyaller. Geçenlerde konu açmıştım önerilere dayanarak bu kasayı aldım ama aşırı karışık çıktı kasa. Şimdi arkadaşlar bu kasaya sahip olanlar bilir kablolar birbirine tren gibi sıralanmış uç uca şekilde gelir. Olması gerektiği gibi bazıları erkek bazıları dişi kablolar ama arada 2 pinli kablolarda var. Orada da kafam bayağı karıştı.

Ben hepsini birbirine bağladım @Miraç Gürbüz hocamın dediği gibi, SATA'dan güç verdim ama olmadı. Egzoz fanını da birleştirdim ön fanlarla ama yine olmadı. Sonra egzoz fanını SYS_FAN kısmına bağladığım için bir o çalıştı. Derdim bu şekilde yardım edin bir hevesle topladığım PC çok ısınıyor diye korkarak açamıyorum bile ne yapmam gerektiğini adım adım varsa video linki veya fotoğraf atın. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

@Miraç Gürbüz
@Gjea
@Şayir

@KIZIL BARON

Son düzenleme:
Bende bir sorun yok hocam mavi mavi yanıyorlar, dönüyorlar sizin şansınıza olmuş galiba :D

Ne yalan söyleyim yeni ekran kartı aldım dün kendi sistemimdekini abimin sistemine taktım abimin kasanın arkasınıda açtım ekran kartı kablosunu arka kapağın oraya sıkıştırmak için kablo içerde durup kötü görüntü yaratmasın diye abimin sistemdeki fanın ledide fanda gitti dönmüyor şu an bir tane 4 fanla kaldı benim sistemde de RGB'ler yok.

Ne yalan söyleyim yeni ekran kartı aldım dün kendi sistemimdekini abimin sistemine taktım abimin kasanın arkasınıda açtım ekran kartı kablosunu arka kapağın oraya sıkıştırmak için kablo içerde durup kötü görüntü yaratmasın diye abimin sistemdeki fanın ledide fanda gitti dönmüyor şu an bir tane 4 fanla kaldı benim sistemde de RGB'ler yok.
Tek renk hocam zaten çalıştığı sürece sorun yok bende rgb seviyorsanız değiştirin kasayı iade edip yada 2.elden satıp.

Tek renk hocam zaten çalıştığı sürece sorun yok bende RGB seviyorsanız değiştirin kasayı iade edip ya da 2.elden satıp.

Benimkisi tek renk DeepCool CC560 değil Rainbow benimkiler istediğim renge ayarlıyorum da iade etmek gibi bir şansımda kalmadı kasayı da seviyorum açıkçası satmak gibi bir düşüncemde yok ama bu LED'lerden hep bir sorun yaşıyorum ama 😅 SSD ile RAM'i aldıktan sonra bir ara bilgisayarcıya götürüp düzelttireceğim daha kasayı temizlemek için açmaktan başka bir şey yapmam zaten.

Benimkisi tek renk DeepCool CC560 değil Rainbow benimkiler istediğim renge ayarlıyorum da iade etmek gibi bir şansımda kalmadı kasayı da seviyorum açıkçası satmak gibi bir düşüncemde yok ama bu LED'lerden hep bir sorun yaşıyorum ama 😅 SSD ile RAM'i aldıktan sonra bir ara bilgisayarcıya götürüp düzelttireceğim daha kasayı temizlemek için açmaktan başka bir şey yapmam zaten.
Nasıl istiyorsanız hocam :D

Düzelttim fanlarımı ledleride geldi fanlarda çalışıyor sana tek bir tavsiye verebilirim hocam arka kapağı çıkardıktan sonra fanlarla ilgili tüm kabloları sök dişi SATA olan LED kablosunun SATA'sını güç kaynağına giden erkek SATA'yla birleştir daha sonra ekran kartın RAM'lerin sökükken sadece işlemci takılıyken fanları deneme yanılma yoluyla kablola hepsini tek tek anakartdaki SYS fan soketine bir tane giriş kesin gitmesi gerekiyor bilgin olsun ben o şekilde düzelttim 2.5 saatimi aldı ama tek tek hepsini denemesi.

Düzelttim fanlarımı ledleride geldi fanlarda çalışıyor sana tek bir tavsiye verebilirim hocam arka kapağı çıkardıktan sonra fanlarla ilgili tüm kabloları sök dişi SATA olan LED kablosunun SATA'sını güç kaynağına giden erkek SATA'yla birleştir daha sonra ekran kartın RAM'lerin sökükken sadece işlemci takılıyken fanları deneme yanılma yoluyla kablola hepsini tek tek anakartdaki SYS fan soketine bir tane giriş kesin gitmesi gerekiyor bilgin olsun ben o şekilde düzelttim 2.5 saatimi aldı ama tek tek hepsini denemesi.

Hocam vallahi ürünü servise gönderdim 1 hafta içinde elime ulaşacak yine de bana WhatsApp üzerinden kablolamanın fotoğrarını atar mısınız?
0551 858 4202

Hocam vallahi ürünü servise gönderdim 1 hafta içinde elime ulaşacak yine de bana WhatsApp üzerinden kablolamanın fotoğrarını atar mısınız?
0551 858 4202.

Hocam çok fazla kablo var resmini çekip atmalık bir durum yok arka plan paso kablo benim kasan geldiği zaman fanlar veya LED'ler çalışmaz durumda olursa sen bana resim at wpden mesaj atacağım şimdi sana geldiği zaman mesaj atarsın WhatsApp üzerinden kendi kasanın kablolamasını atarsın neyle ne yapcağını anlatırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı