DeepCool kasaya 360mm sıvı soğutucu nasıl montajlanmalı?

RiskyZone

Kilopat
Arkadaşımın satın aldığı sisteme sıvı soğutucu kasanın ön kısmına kasanın fanları ile bitişik olacak şekilde montajlanmış. Kasanın üst kısmında fan yok ve arkada 1 egzoz fan mevcut. Kasanın kendi fanlarını ön kısımdan üst kısma sıcak havayı dışarı atacak şekilde montajlamak iyi bir fikir mi? Sıvı soğutucunun fanlarını dışarıdan içeriye hava alacak şekilde montajlamayı düşünüyoruz. Ve sıvı soğutucunun borularının yönü içerideki su akışının yavaşlamasına neden oluyor mu?

Kasa: https://www.sinerji.gen.tr/deepcool-cc560-argb-v2-tempered-glass-usb-30-atx-mid-tower-kasa-p-50766
Sıvı soğutucu: https://www.sinerji.gen.tr/msi-mag-coreliquid-m360-argb-360mm-intel-1700p-amd-sivi-sogutucu-p-47759

Ve sıvı soğutucunun borularının yönü içerideki su akışının yavaşlamasına neden oluyor mu?

Pompa sağlığı için boruları pompadan yukarda tutmak önerilir. Ne derece doğru bir bilgi bilmiyorum fakat birden çok kaynakta bu tarz bir hap bilgiye rastladım.

Kasanın kendi fanlarını ön kısımdan üst kısma sıcak havayı dışarı atacak şekilde montajlamak iyi bir fikir mi?

Başka bir opsiyonunuz kalmıyor zaten. Yukarı 360mm montajlama durumunuz yok. Sorun oluşturabilecek bir şey değil.

Pompa sağlığı için boruları pompadan yukarda tutmak önerilir. Ne derece doğru bir bilgi bilmiyorum fakat birden çok kaynakta bu tarz bir hap bilgiye rastladım.

Başka bir opsiyonunuz kalmıyor zaten. Yukarı 360mm montajlama durumunuz yok. Sorun oluşturabilecek bir şey değil.
Bilgileriniz için teşekkürler hocam. Öndeki fanları yukarıya taşımanın faydası olacaktır değil mi? Sistemi toplayan arkadaşlar biraz aceleci davranmış sanırım. Hızlıca soğutucuyu takıp geçmiş.

Bilgileriniz için teşekkürler hocam. Öndeki fanları yukarıya taşımanın faydası olacaktır değil mi? Sistemi toplayan arkadaşlar biraz aceleci davranmış sanırım. Hızlıca soğutucuyu takıp geçmiş.

Yapılmayacak iş değil de gerekli değil bence. Yukarı taşınabilir hocam fanlar.
Sadece yönlerine dikkat edin. Yukardakiler içeri almasın. Öndekiler de üflemesin. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı