"Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected system failure" hatası

Reqi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı yeni topladım hemen hemen 1 ay oldu son zamanlarda oyunlarda genelde bölüm geçişlerinde ve bilgisayarı açarken ekran birden gidiyor sinyal yok alıyorum. Sonra reset atıyorum bilgisayarı açınca başlıkta yazdığım uyarıyı alıyorum sağ altta. Aynı zaman da ekran kartında normalde kırmızı ışık yanıp sönerken o olaydan sonra beyaz ışık yanıp sönmeye başlıyor. Sizce sorun nerede?
Sistemim;
  • İşlemci: AMD ryzen 5 2600
  • Ekran kartı: Asus AMD RX 570 Rog Strix
  • RAM: Corsair 8 GB 3000 MHz
  • Anakart: Asus 450M-K
  • Kasa: RAMPAGE X-HORSE 600W 80 PLUS

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bugün vatan bilgisayara gittim sıkıntıyı benim sistemi toplayan montajını yapan arkadaşa anlattım bana monitörün eski mi dedi evet eski dedim sorun monitörde ondan Radeon öyle bir hata veriyor dedi bi sıkıntı olmadığını söyledi. Monitörüm Asus 60hz VGA ile bağlı dönüştürücü var. Nereden baksan 8 9 yıllık bir monitör.
Şimdi baktım yabancı forumlarda sorunun tamamen yazılımsal olduğunu yazıyor. "Default Radeon WattMan settings has been resto... | Community

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de vardı ekran kartım Rx460 saphirre nitro modeli öncelikle anakart biosumu güncelledim sonra ekran kartımın orjinal driverını kaldırım win 10 update e driverı kurdurdum. Şimdilik bi sıkıntı çıkmadı sorunu çözemeyen arkadaşlar bide benim yöntemimi denesin

Aynı sorun bende de vardı ekran kartım Rx460 saphirre nitro modeli öncelikle anakart biosumu güncelledim sonra ekran kartımın orjinal driverını kaldırım win 10 update e driverı kurdurdum. Şimdilik bi sıkıntı çıkmadı sorunu çözemeyen arkadaşlar bide benim yöntemimi denesin
Ben de dün anakart BIOS guncelledim. Şuan kartım garantide. Beni biraz da olsa umutlandırdınız. Kartım elime ulaşınca deneyeceğim. Ancak orijinal driver kaldırdıktan sonra ne yaptığınızı pek anlamadım. Anlatırsanız sevinirim.

Arkadaşlar eğer monitörünüz eskiyse ve dönüştürücü ile bağlıyorsanız büyük olasılk sorun bundan kaynalanıyor, bugün 4 saat civarı ultra ayarlarda PUBG ve Dying light oynadım hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Arkadaşlar eğer monitörünüz eskiyse ve dönüştürücü ile bağlıyorsanız büyük olasılk sorun bundan kaynalanıyor, bugün 4 saat civarı ultra ayarlarda PUBG ve Dying light oynadım hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Bu monitörü kullanıyorum: Samsung LS22F350FHMXUF 21.5

Sizinki istisna muhtemelen. Zaten birden fazla sistem ile test edildi. Sorun devam ediyordu. Katım geldiğinde öğrendiğim bazı şeyler var. Onları deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı