Defender Control güvenli mi?

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Sa arkadaşlar, bugün Defender Control'ü yeniden kapatıp açtım lakin Windows Defender trojan indirici bir virüs tespit etti Defender Control exe uzantısında.
Ben de VirusTotal ile taradım;

1649417907350.png

Güvenli midir, değil midir?

Bana doğrudan Defender'ı kapatacak veya açacak yazılım ve yöntem önerebilirsiniz.

Son düzenleme:
Nereden indirmiştiniz? Defender üzerinde değişiklikler yaptığı ve sistem ayarlarına müdahale ettiği için potansiyel olarak tehdit görülebilir. Yine de kontrol etmekte fayda var.

Doğru yerden indirdiyseniz güvenli.
Oradan indirdim zaten.
Nereden indirmiştiniz? Defender üzerinde değişiklikler yaptığı ve sistem ayarlarına müdahale ettiği için potansiyel olarak tehdit görülebilir. Yine de kontrol etmekte fayda var.
Sordum adlı siteden.
1649418513304.png

Oradan indirdim zaten.

Sordum adlı siteden.
Eki Görüntüle 1353168
Sorun yok o halde. Sistem bileşenine müdahale ettiği için HackTool olarak algılanması normal. Kendi içerisinde bir güncelleme kontrol sistemi de varsa eğer Downloader olarak tespit edilmesini de açıklıyor.

Ek olarak bu tarz yazılımlara ihtiyaç duymadan KSC Free gibi hafif yazılımlar ile de Defender'ı devre dışı bırakabilirsiniz. Daha hafifi de ESET Security.

Sordum ekibi güvenilir. Yazılımı çalıştırmadan önde bulunduğu klasörü istisnalara eklerseniz silmez.
Ben silmesini kastetmiyorum ki hocam, şunu kastediyorum;
1649418937765.png

1649419012270.png

Sorun yok o halde. Sistem bileşenine müdahale ettiği için HackTool olarak algılanması normal. Kendi içerisinde bir güncelleme kontrol sistemi de varsa eğer Downloader olarak tespit edilmesini de açıklıyor.

Ek olarak bu tarz yazılımlara ihtiyaç duymadan KSC Free gibi hafif yazılımlar ile de Defender'ı devre dışı bırakabilirsiniz. Daha hafifi de ESET Security.
Hacktool yok tek TrojanDownloader da var. Hacktool nedir biliyorum.

@EMİR37
Evet de TrojanDownlaoder diye virüs olduğunu belirtiyor Defender;
1649419120927.png

Yeni konular

Geri
Yukarı