Defender "Yetkisiz değişiklikler engellendi"

john wicks

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün bilgisayara çok yük olduğu için Avast'ı sildim ama Windows Defender böyle hatalar verdi.
"Denetimli klasör erişimi: Öğesinin bellekte değişiklik yapılması engellendi" Virüs mü bulaştı bilmiyorum, o bildirimler gelince yeniden yükledim ama bu sefer açamıyorum. Arka planda çalışıyor ama açamıyorum. Sizce bilgisayarımda virüs mü var, bu virüsler fazla zarar verir mi?
1617453960340.png

Avast'ı kaldırdıktan sonra Program Files ve Local/temp klasöründe silinmemiş öğeleri var mı kontrol et. Silemezsen PC'yi güvenli mod'da çalıştırıp sil.

Bazı uygulamaların klasör erişimlerini engellemiş. Bir sorun gözükmüyor. Hatta yanlış bilmiyorsam bu işlemler fidye yazılımına karşı korumadan dolayı oluyor. Bu ayar pek istikrarlı çalışmıyor. Bu yüzden açıksa kapatmanı öneririm.

Screenshot_5.png

Screenshot_4.png

Avast'ı tamamen kaldırın, içiniz rahat etsin istiyorsanız Kaspersky ya da Bitdefender yükleyin. Yükleme işleminden sonra bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.
Avast güvenlik olarak sorunlu değil. Ama önceden yaşanan veri satma ve hackerlar tarafından sunucularından veri çalınma olaylarından dolayı güvenlik ve gizlilik olarak arka plana düşmelerine neden oluyor. Buna bir de o kadar ücretsiz üyeden gelen geri bildirime rağmen, performansı etkileyen kalitesiz yazılım eklenince kullanılması gereksiz bir uygulama yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı