"Defenseevasion!rfn" virüsü nedir?

Raman48

Picopat
Daha fazla  
Ne yapmam gerekiyor yardım edin.

Dosya Ekleri

• 1702387502625.png
    1702387502625.png
    66,2 KB · Görüntüleme: 58
"Trojan:Win32/DefenseEvasion!rfn, daha fazla tehdit indirebilen ve hedef bilgisayarda çalıştırabilen bir kötü amaçlı yazılımdır. Bu tehdit aynı zamanda virüs bulaşmış bir bilgisayardan hassas verileri çalmasına olanak tanıyan arka kapı özelliğiyle de tanımlanır. Saldırgan ayrıca bilgisayarı kontrol edebilir, dosya yükleyebilir ve indirebilir ve kullanıcının klavyedeki tuşlara basışlarını izleyebilir."

bu şekilde bir bilgi buldum. Windows eğer bu dosyayı silemiyorsa bir kaç önerim olacak;

1- Free Antivirus 2023 | Download Free Antivirus & Virus Scan | 100% Free & Easy Install adresinden bu programı indirip taratabilirsin. Normalde ücretli fakat ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsun.
2- Tarama işlemi yapıldıktan sonra fazlasıyla gerekmese de ccleaner ile de çerez ve fazladan kalmış dosyaları taratarak temizleme işlemi yapabilirsin.
3- En son tekrardan windows defender ile tarama işlemi yapabilir ve virüsün silindiğinden emin olabilirsin.
4- Kurduğun ccleaner ve malwarebytes programlarını kaldırabilirsin. (arkada çalışıp yük yapmasın 😀)

"Trojan:Win32/DefenseEvasion!rfn, daha fazla tehdit indirebilen ve hedef bilgisayarda çalıştırabilen bir kötü amaçlı yazılımdır. Bu tehdit aynı zamanda virüs bulaşmış bir bilgisayardan hassas verileri çalmasına olanak tanıyan arka kapı özelliğiyle de tanımlanır. Saldırgan ayrıca bilgisayarı kontrol edebilir, dosya yükleyebilir ve indirebilir ve kullanıcının klavyedeki tuşlara basışlarını izleyebilir."

Bu şekilde bir bilgi buldum. Windows eğer bu dosyayı silemiyorsa birkaç önerim olacak;

1- Free Antivirus 2023 | Download Free Antivirus & Virus Scan | 100% Free & Easy Install adresinden bu programı indirip taratabilirsin. Normalde ücretli fakat ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsun.
2- tarama işlemi yapıldıktan sonra fazlasıyla gerekmese de CCleaner ile de çerez ve fazladan kalmış dosyaları taratarak temizleme işlemi yapabilirsin.
3- en son tekrardan Windows Defender ile tarama işlemi yapabilir ve virüsün silindiğinden emin olabilirsin.
4- kurduğun CCleaner ve Malwarebytes programlarını kaldırabilirsin. (arkada çalışıp yük yapmasın 😀)

Malwarebytes tespit etmiyor nedense, bir tedirgin oldum.

Geri
Yukarı