Definasyon için yiyecek önerisi

Onu hesaplayabilirsin TDEE calcuator sitelerinden. %100 doğru olmasa da gerçeklik payı var.

Kas kütleni muhafaza etmek için de düzenli antrenmanlar ve kardiyo yapman lazım o yüzden spora ne kadar erken başlarsan o kadar iyi.

Kalori açığını 500-600 civarından başlat, zamanla arttır. Benim önerim günlük en fazla 1000 kalori açık vermek.
2,333 kilomu tam olarak bilmediğim için 95 100 aralığında olduğunu düşünüyorum 2400 aralığında baz alıyorum o kadar fazla hareket etmiyorum bilgisayarın başındayım. Sanırsam 6 kilo vericeğim 1 ayda.

Beslenmen güzel, kalori bakımından biraz düşük kalmış sadece. Karbonhidratı biraz daha arttırıp gün içindeki hareket seviyeni arttırmaya çalışabilirsin.

Yağı da minimum 40-50 arasında tutmaya çalış, sağlıklı yağlar tüket.
Karbonhidrat açığı olmayacak. Çünkü zaten açlıktan ağzın kokacak sürekli, kıvrandıracak seni. Yemek yemeye yer ararken bir de başka ürünlere öncelik vermenize gerek yok.
O patlaklar da güzeldir bu arada.
Pirinci de idmandan önce ye.
Hocam 1 1.5 ayda falan 4 4.5 kilo verdim fakat artık kilo veremiyorum yani 90.1 oluyor 91 oluyor 89 u göremedim bir süredir kilo vermem durdu sizce neden?

Son düzenleme:
2,333 kilomu tam olarak bilmediğim için 95 100 aralığında olduğunu düşünüyorum 2400 aralığında baz alıyorum o kadar fazla hareket etmiyorum bilgisayarın başındayım. Sanırsam 6 kilo vericeğim 1 ayda.

Hocam 1 1.5 ayda falan 4 4.5 kilo verdim fakat artık kilo veremiyorum yani 90.1 oluyor 91 oluyor 89 u göremedim bir süredir kilo vermem durdu sizce neden?
Karbı azaltabilirsib.

Yeni konular

Geri
Yukarı