Değeri Bilinmeyen Oyun: Hellblade: Senua's Sacrifice

Cem Argun

Hectopat
Herkese selamlar. "Hellblade: Senua's Sacrifice" bahsettiğim oyun arkadaşlar, oyunu bitireli 10 dakika oluyor. Steam'da 39 TL almıştım, şimdi 49 TL. Oyun gayet hoşuma gitti ama araştırmalarıma göre özellikle ülkemizde pek böyle yankı uyandırmayan bir oyun oldu, günümüz berbat açık dünya oyunlarına taş çıkartacak akıcı bir oynanışı var, grafikler harika, hikaye olarak zaten acayip enterasan, siz ne düşünüyorsunuz? Oynayıp bitiren var mı benim gibi?

hellblade.jpg

hellblade (1).jpg

Hellblade_-Senuas-Sacrifice™_20170805204240.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzele benziyor. Zor bir oyun mu? Zor oyunlara meydan okuyorum da 😀
Usta ben oyunu orta seviyede bitirdim ona rağmen zorlandım bir çok kez öldüm ama öyle öldüm geçtim değil oyunda yönlendirdiğimiz karakterin bir hastalığı var kolunda karanlık hastalığı her öldüğünde sağ elinden boynuna doğru kararmaya başlıyor eğer o karanlık kafana ulaşırsa oyun "Save" dosyanı siliyor ve en baştan başlıyorsun 7 saatte bitirdim diyelim ki 6 saat oyunun bitmesine 1 saat kalmış karanlık beynine ulaştı en baştan başlamak zorundasın :D kardeş hayatında böyle bir şey duydunmu şaşıracaksın bunu öğrendiğinde çok ilginç ve insanı geriyor düşmanların zaten insanlar değil cehennemdeki yaratıklar bazı yerlede deli gibi zorluyor.

Usta ben oyunu orta seviyede bitirdim ona rağmen zorlandım bir çok kez öldüm ama öyle öldüm geçtim değil oyunda yönlendirdiğimiz karakterin bir hastalığı var kolunda karanlık hastalığı her öldüğünde sağ elinden boynuna doğru kararmaya başlıyor eğer o karanlık kafana ulaşırsa oyun "Save" dosyanı siliyor ve en baştan başlıyorsun 7 saatte bitirdim diyelim ki 6 saat oyunun bitmesine 1 saat kalmış karanlık beynine ulaştı en baştan başlamak zorundasın :D kardeş hayatında böyle bir şey duydunmu şaşıracaksın bunu öğrendiğinde çok ilginç ve insanı geriyor düşmanların zaten insanlar değil cehennemdeki yaratıklar bazı yerlede deli gibi zorluyor.
Save silinmesi işime gelmez, gözümü korkutmadı değil 😀

Save silinmesi işime gelmez, gözümü korkutmadı değil 😀
Oyun birde resmi dil olarak Türkçe var bence denemelisin açık dünya oyunlarından bıktıysan harika gelir ,o değilde ben kendimi nasıl kaptırdıysam sanki oyunun pazarlamasını almış gibi burda satış yapıyorum :D düşün nasıl kaptırmışım kendimi çok hoşuma gitti 49 TL veriyorsun 7 saat harika bir oyun oynuyorsun.

Game pass ile indirdim bilgisayara ama oynamaya vakit bulamadan game pass'in süresi bitti. Yüklü duruyor diskin bir köşesinde eğer pass alırsam kesinlikle oynayacağım bir oyun. Veya Steam'dan alıp da bitireceğim. Kesinlikle oynamak istediğim bir oyun..

Game pass ile indirdim bilgisayara ama oynamaya vakit bulamadan game pass'in süresi bitti. Yüklü duruyor diskin bir köşesinde eğer pass alırsam kesinlikle oynayacağım bir oyun. Veya Steam'dan alıp da bitireceğim. Kesinlikle oynamak istediğim bir oyun..
Kardeşim pişman olmassın gerçekten yani artık Far Cry'mış işte ne bilim Assasing Creed'miş bıktık artık ordan oraya koştur it gibi herkesin dediğini yapıyoruz hikayede ilerleyebilmek için o değil yeni çıkan Need For Speed'de öyleymiş atalım 3 Lewel sin görev 7 lewel gidip yarış yapıp 7 lewel olunca hikayeye devam ediyormuşun yazık EA'da bozdu kendini.
İlk resim oyunun başından seni uyarıyor bak adam gibi oyna yoksa Save'ni silerim diyor 2. resimde mesala o adam en az bir 10 kere ölmüş karanlık kolu kaplamış neredeyse boyuna yaklaşmış bende tam 12 kere öldüm kenara not almıştım :D

Dosya Ekleri

• DGsvyDhXYAQ_YqA.jpg
    DGsvyDhXYAQ_YqA.jpg
    83,7 KB · Görüntüleme: 183
  • Rot.jpg
    Rot.jpg
    179,2 KB · Görüntüleme: 166
Kardeşim pişman olmassın gerçekten yani artık Far Cry'mış işte ne bilim Assasing Creed'miş bıktık artık ordan oraya koştur it gibi herkesin dediğini yapıyoruz hikayede ilerleyebilmek için o değil yeni çıkan Need For Speed'de öyleymiş atalım 3 Lewel sin görev 7 lewel gidip yarış yapıp 7 lewel olunca hikayeye devam ediyormuşun yazık EA'da bozdu kendini.
İlk resim oyunun başından seni uyarıyor bak adam gibi oyna yoksa Save'ni silerim diyor 2. resimde mesala o adam en az bir 10 kere ölmüş karanlık kolu kaplamış neredeyse boyuna yaklaşmış bende tam 12 kere öldüm kenara not almıştım :D
Avatarıma bak 🙂 Bu oyuna hasta oldum. 30 fps ile oynadım oyunu. Yer Yer kolaya almak zorunda kaldım sırf hikayesini merakımdan dolayı. Hoş bulmaca tarzı var. 7.1 kulaklıkla oynaman tavsiye ediliyor zaten. Sağımdan solumdan çaprazımdan her yerden ses geliyor tüylerim diken diken oluyor. Hiç böyle bir oyun deneyimi yaşamamıştım. Büyük etki bıraktı bende.

Ben game pass üzerinden oynadım ve gayet beğendiğim bir oyun oldu. Oyunun özellikle ses bölümüne çok iyi çalışmışlar kulaklıkla oynamanızı varsa 5.1 vs. Çok daha iyi deneyim alırsınız. Zorluk kısmında ise fight kısmı şahsen oturttuktan sonra kolay, zorlanmıyorsunuz. Ancak puzzleları bazen can sıkabiliyor. Bir iki defa alt+f4 çekip kapattığım olmuştu ama bir sonraki girişimde kolayca geçebilmiştim. Gözden kaçabiliyor. Kısaca oynamanız gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı