Değişim raporu olan ürünü temin edemeyen firmadan ne talep edilebilir?

pmanx

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ünlü bir teknoloji sitesinden bir ürün almıştım ve ürün 6 ay sonra arıza verdi. Zaten fiyatı bu süre zarfında çok arttı ve şu an ellerinde yok. Ürünü alırken kullanılan kart bana ait değil yani iade alamam ne yazık ki, ki alsam da ürün şu an 800tl daha pahalı. Sadece aynı kategoriden bir ürün seçebileceğim ve onunla fiyat farkına göre değişim olabileceği tarafıma söylendi lakin bu zorunlu mudur? Yasal hakkımız nedir bu durumda? Ürünümün sıfır fiyatı şu an 3700tl olduğu için öyle umursamadan geçmek de istemiyorum, başına benzer bir şey gelen var mıdır?

Benim başıma da benzer bir şey geldi, aynısını ve ya muadilini değiştirmelerini isteyin, eğer bunlar stokta yoksa ürünü geri göndermelerini isteyin, ürün geri geldikten sonra mail üzerinden ayda 1-2 kere istediğiniz modellerin yetkili servisin stoğuna gelip gelmediğini sorun, stoğa geldiğini söylerler ise tekrar kargolayıp değişim isteyin.

Çok teşekkürler arkadaşlar ikisi de çok mantıklı, maddeyi detaylıca inceleyip ona göre aksiyon alacağım.

Geri
Yukarı