Değişim Ürününden Gümrük Vergisi Alınır mı?

Makaleler
3
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
-
Merhaba, SteelSeries'ten almış olduğun ürünü RMA kapsamında geri yolladıktan sonra ücret ödemeden yeni alacağım ürünün, Türkiye'ye geldikten sonra gümrük bedeli ödememem için bir yol var mıdır ? Çünkü bir önceki aldığım üründe 75 lira ödemek zorunda kalmıştım.

Öyleyse bilemiyorum. Ben ücretsiz gelen değişim ürünleri olsun, fiyatı gümrük sınırını geçiyorken daha uyguna aldığım ürünler olsun, gümrük ödemedim.

Ürünün herhangi bir ücreti olmadığı için almamaları lazım. Bildiğiniz üzere 75€ altı ürünlerde alınmıyor ve siz ona herhangi bir ücret vermediğiniz için alınmamalı.

@crimlex

Konu, mesaj yazmaya kapalı mı? 3 yıllık konuya mesaj yazma yasağı var mı? Bu soruların cevaplarını bulduğunuz zaman sorunuzun cevabını alacaksınız.

İlla yeni konu açmaya gerek yok. Aynı konulardan yüzlerce var. Ayrıca iyi niyetim ile başımdan geçen güncel olayı konu ile bağlantılı olduğu için buraya yazdım.

@Silinen üye üstad öncelikle teşekkürler 3 yıllık konuya tekrar yazdığın için. Benim başımda da aynı durum var corsair ssd değişim (rma) yapıyorum. Ürünü gönderecekler ancak gümrükte takılıp takılmayacağıyla ilgili bir bilgim yok. Gümrükten aldığım bilgi ise şu yönde: menşei avrupa birliğiyse sadece kdv ödersin. ABD ise gümrük vergisi ödersin. Oldu. Corsair e sordum vergi tarzı bir şey ödemem gerekir mi diye. Cevap gelmedi bakalım cevabı bekliyorum.
Not: Gönderdiğim ürün 350TL değerinde gelecek ürün ise 500TL değerinde. Buradaki farktan bir vergi alınabilir diye düşünüyorum. Arızalı ve değişen ürünün artık üretilmemesi sebebiyle yenisini gönderiyorlar. SSD gönderdim m2.SSD geri geliyor yani. Corsair firmasını takdir ettim bu konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı