Dejenere ve embesil kelimesi hakarete girer mi?

Feller757

Decapat
Yer
Giresun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün bir "yutubur" yeni neslin beynini zehirleyen videolar çektiği için ona "embesil" ve "dejenere" dedim, dava açayım mı falan dedi bir şey olur mu? Çünkü embesil kelimesi aptal anlamına geliyor ve bu bir hakaret değil, dejenere ise soysuz anlamına geliyor bunun hakaret olup olmadığına emin değilim yardım edin uyuyamıyorum.

Şahsa hitaben direkt yolla söylersen evet, hakaret sayılıyor diye biliyorum.

En misalinden bir kimseye "cahil" demenin, insanlarca hakaret olarak değerlendirilmesi gibi.

Bugün bir "yutubur" yeni neslin beynini zehirleyen videolar çektiği için ona "embesil" ve "dejenere" dedim, dava açayım mı falan dedi bir şey olur mu? Çünkü embesil kelimesi aptal anlamına geliyor ve bu bir hakaret değil, dejenere ise soysuz anlamına geliyor bunun hakaret olup olmadığına emin değilim yardım edin uyuyamıyorum.

Olmaz. Boş verin. Yatın uyuyun. Uykunuzundan değerli değil ya.

Yüzlerce kişi toplanıp adama Dejenere diyelim hangi birimizle uğraşacağına şaşırsın.

*Muhtemelen olay böyle olacak ve adam umursamayacak bile sizi.

%90 tehdit ediyor.
Eğer türkiyede her dava açıcam diyen açsaydı şuan tüm 8-15 yaş arası çocuklar içerideydi.

Beyefendi rahat olun hiçbir şey sizin ruh ve beden sağlığınızdan daha önemli değil. Akışına bırakın, su yolunu bulur, umarım büyük ihtimalle sorun yaşamazsanız ve böylelikle ileride de zorlandığınız durumlarda bu husus aklınıza gelir ve bazı şeyleri takmamayı öğrenirsiniz. Ayrıca bir ifadenin hakaret olup olmadığına karşıdaki insan karar veremez. Bundan sonra da değer vermediğiniz veya tanımadığınız insanlara eleştirilerinizde daha ılımlı yaklaşırsınız bu duruma tekrar düşünmemek için.

Geri
Yukarı