Dell 15r Insparion N5110 performans sorunu

Erhan Gültekin

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar oyunlarda kasıyor ama termal macunu, driverlarını her şeyini yeniledim sıcaklık sıkıntı olmuyor. BIOS da güncel ama bir şey fark ettim. Pili çıkartınca sadece kablodan oynayınca oyun kapanıyor bi 2-3 dakika içerisinde anlamadım gitti yani her şeyi yaptım CPU bellek kullanan şeyleri de durdurdum. CS 1.6'da bile kasıyor. Bad sektör de yok, format da attım tertemiz.

• Operating System: Windows 8.1 Pro 64-bit (6.3, Build 9600) (9600.winblue_ltsb.160930-0600)
  • Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
  • System Manufacturer: Dell Inc.
  • System Model: Inspiron N5110
  • BIOS: BIOS Date: 08/03/12 11:06:40 Ver: 04.06.04
  • Processor: Intel(R) Core(TM) i5-2430M CPU @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz
  • Memory: 8192MB RAM
  • Available OS Memory: 8100MB RAM
  • Page File: 3986MB used, 12304MB available
  • Windows Dir: C:\WINDOWS
  • DirectX Version: DirectX 11
  • DX Setup Parameters: Not found
  • User DPI Setting: Using System DPI
  • System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
  • DWM DPI Scaling: Disabled
  • DxDiag Version: 6.03.9600.17415 64bit Unicode

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece pildeyken oynuyorkenki güç profili ile fişte oynarkenki g.profili farklıdır yani fişe takılıyken performans daha yüksek olur. Bu esnada sıcaklıkları kontrol et, anlattığından dediğinin aksine ısınma sorunu yaşıyorsun gibi.
Evt kontrol ettim yüklü 70 dereceyi geçmiyor boşta iken 45 derece arası değişiyor. Fakat yüksek performansta oynuyorum, sıcaklık sorunu olduğunu zannetmiyorum.

Batarya takılı olsa da olmasa da prize takılı oynuyorum. Performans yüksek iken kabloyu çıkartınca performans düşüklüğü yaşıyorum.
İşte bende`de aynı sorun var fakat pili çıkartıp kablo takılı olunca 2-3 dakika içinde pc kapanıyor

Driverları yeniden yükledim ama hala kasma sorunu devam ediyor Fakat kasma derken şöyle 60 fps sabit oynarken direkmen 53-57 e düşüyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı