DELL 27" S2716Dg 144Hz 1Ms 1440p Monitor İnceleme

Monitorumu bugun teslim almis bulunmaktayim. Musait oldugum vakit eve gidince kurulumunu yapacagim. Arti ve eksilerini detayli olarak belirtecegim.

Piyasada pek fazla bilinmeyen fakat yurt disinda yogun olarak kullanilan sade ve guzel tasarima sahip 2K cozunurluk 144Hz 1Ms kullanim firsati sunuyor.

Burada bulamasanız bile amazondan her türlü çeşit bulup alabilirsin. Burada önemli olan nokta G-Sync değil. Daha uygun fiyata farklı alternatiflerin olması. Ama dediğim gibi hayırlı olsun arkadaş güle güle kullansın.

En büyük eksisi bence fiyatı. Sizin için söylemiyorum tabi ki tamamen şahsi fikrim bir monitöre bu kadar para verilmez. Ben olsam ki yaptım 3 tane 21,5 inç 23 de olur fhd 1 ms tepki süreli freesync yada gsyncli monitör alırım. çoklu monitör deneyimi de yaşamış olurdunuz hem de daha ucuza gelirdi. Hayırlı olsun ama. Bu arada TN paneli eksiye koymuşsun hocam bence TN panel bir avantaj. Bu monitör IPS ekran olsa 3500 TL olurdu. Evet görüş açısı daha fazla IPS ekranların ama neticede monitör bu sen bir tarafta monitör 3 metre çaprazında oynamıyorsun. IPS bana göre cep telefonları için ideal. IPS ekran ve TN ekran monitörüm var. Kesinlikle IPS TN den daha iyi değil.
Karanlikta olan goruntu pek hosuma gitmiyor bu yuzden eksiye verdim. Fiyati da 3.200'den dustu bu fiyata, hak ediyor mu dersek ben acikcasi kendi paramla aliyorum ne aliyorsam yillardir cok eski bir bilgisayar kullaniyordum o monitorden sonra bu monitore gecince epey rahatladim. Ben ihtiyacimin olmadigi hic bir seye para vermem bu israf olur. Ben monitoru begendim, fiyati da maalesef fazla ki ulkemizde her sey ates pahasi.

Burada bulamasanız bile amazondan her türlü çeşit bulup alabilirsin. Burada önemli olan nokta G-Sync değil. Daha uygun fiyata farklı alternatiflerin olması. Ama dediğim gibi hayırlı olsun arkadaş güle güle kullansın.
Monitoru kullaninca insanin fikri degisiyor. Tesekkur ederim tekrar.

G-Sync keşke öyle her monitörde olsada bizde alsak.

Sent from my SM-G900FQ using Technopat Sosyal mobile app
Olur zamanla elbet.

Hayırlı olsun hocam. Bir sorum olacak, renk kalitesi nasıl memnun musunuz ?
Teşekkürler. Monitör sıkıntısız fakat karanlıkta ekran bekleme süresine geçince o sırada TN panelin dezavantajı ortaya çıkıyor, yani tam siyah olmuyor PG278Q öyle değil mesela. Renk olarak eksiklik hissetmedim şu zamana kadar, hatta öyle ki oyunlarda filmlerde görmediğim nice ince ayrıntı varmış diyorum.

Hocam konu hortladı ama son durum nedir memnun musunuz paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konu hortladı ama Son durum nedir memnun musunuz paylaşırsanız sevinirim
Merhaba. Sorun değil aktif olduğum için.
Satış işlemini gerçekleştirdim, 2.000 TL fiyatında sattım. Sıfır fiyatı 2.472 TL idi.
Şuan güncel fiyatı daha yüksek ve bazı mağazalarda olmayabilir.
Tek eksisi görüntü paneli ama sorun olacağını sanmam.
Oyun - Film performansı harikaydı, bütçe yeterliyse kesinlikle tercih edilmeli diye düşünüyorum.
144Hz akıcılığı bambaşka, 2K görüntü çok muazzam özellikle oyun oynarken grafiklere bakmaktan oyun oynayamadığımı bilirim.
İyi bir ekran kartı ile muhteşem işler çıkartabiliyor.

Ülkemizin ekonomik durumu yüzünden maalesef böyle 2400₺ kolay kazanılmıyor ama bu parayı verdiğiniz şey iki gün kullanılıp atılacak bir şey değil. O yüzden bence güzel bir yatırım olmuş. 2K 144 Hz ve çok da önemli olmasa da 1ms güle güle kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkemizin ekonomik durumu yüzünden maalesef böyle 2400₺ kolay kazanılmıyor ama bu parayı verdiğiniz şey iki gün kullanılıp atılacak bir şey değil. O yüzden bence güzel bir yatırım olmuş. 2K 144 Hz ve çok da önemli olmasa da 1ms güle güle kullanın.
Merhaba. Katılıyorum alım gücümüz düşük ki bende bunu zaten biriktirdiğim para ile almıştım beraberinde güzel bir sistem toplayarak.

2400 TL, 2016 fiyatı idi. Şuan yükselen kur sebebi ile daha fazladır. 1 sene kullandım ve çok memnun kaldım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı