Dell 280 Hz 2K vs MSI 4K 144 Hz

Hocam sistem gayet iyi yeni yopladim monitör kaldı sadece... 7800x3D işlemci 32 GB consair 6000MHz RAM RX 7900 XT ekran kartı var

Çok iyi sistem. 2K/240Hz monitör de alabilirsin. 4K/144Hz monitör de alabilirsin.
2K/240Hz için FPS oyunlarına daha çok öncülük vermen gerekir. Görsel kalite için 4K/144Hz öneririm.
Eğer bütçe yüksekse OLED monitör bile öneririm.

Çok iyi sistem. 2K/240Hz monitör de alabilirsin. 4K/144Hz monitör de alabilirsin.
2K/240Hz için FPS oyunlarına daha çok öncülük vermen gerekir. Görsel kalite için 4K/144Hz öneririm.
Eğer bütçe yüksekse OLED monitör bile öneririm.
İşte orda tikaniyorum ve cokda bilgim olmadiginda karar veremiyorum ne almam lazım 4k mi 2k mi ikiside işime yarar diye düşünüyorum ama karar veremiyorum

İşte orda tikaniyorum ve cokda bilgim olmadiginda karar veremiyorum ne almam lazım 4k mi 2k mi ikiside işime yarar diye düşünüyorum ama karar veremiyorum
Bu sistem sende olsa sen nasıl karar verirsin şahsi dusuncen ne dir

İşte orada tikaniyorum ve çok da bilgim olmadiginda karar veremiyorum ne almam lazım 4K mi 2K mi ikisi de işime yarar diye düşünüyorum ama karar veremiyorum

Tıkanmana gerek yok. Bak basitten git. Hiç kasma. Nasıl bir kullanıcısın ona karar ver.
FPS oyunlarına ağırlık veriyorsan 2K/240Hz olur. Yani CS. GO, Apex, Fortnite, Warzone, Valorant gibi gibi oyunlar için 4K/144Hz yavaş bırakır seni. Bu yüzden 2K/240Hz alabilirsin.
Ama sen yok ben film izlerim, dizi izlerim, video izlerim, hikaye tabanlı oyunlar daha çok oynarım diyorsan 4K/144Hz hayırlı olsun.

Bu sistem sende olsa sen nasıl karar verirsin şahsi dusuncen nedir?

Cevap karakterinle alakalı. Ben FPS oyunlarından sadece Apex oynadığım için 4K/144Hz alırdım. Çok yüksek bütçem varsa 2K/240 OLED alırdım.

Profesyonel değil hobi olarak yapıyorsanız 4K 144 Hz almanızı öneririm. Lakin benim gibi hobi olarak oyun oynayanlar için görsel kalite daha öncelik. FPS yanında hikayeli oyunlar oynayacağınızı da düşünürsek görsellik olarak o tarafta büyük fark yaratacak, 144hz'de FPS için yeterli olacak.

Profesyonel değil hobi olarak yapıyorsanız 4K 144 Hz almanızı öneririm. Lakin benim gibi hobi olarak oyun oynayanlar için görsel kalite daha öncelik. FPS yanında hikayeli oyunlar oynayacağınızı da düşünürsek görsellik olarak o tarafta büyük fark yaratacak, 144hz'de FPS için yeterli olacak.
Volarant csgi pub g Dota 2 gibi online oyunları oynuyorum ve bunların ya ında emilator pub g mobile extra hikayeli oyunlarada arada giriyorum kararsız kaldım bu yuzden

Yeni konular

Geri
Yukarı