Çözüldü Dell 31.5″ G3223D Firmware güncellemesi yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Amiidamaru

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba,

Yeni aldığım Dell 31.5″ G3223D model monitörümün firmware güncellemesini yapamıyorum. Aşağıda eklediğim görsellerdeki hataları alıyorum.
Monitörü kutusundan çıkan DP kablo ve Type-C kablo ile bilgisayarıma bağladım. USB kabloyu direkt anakartımdaki Type-C portuna bağladım.

Mecvut firmware: M3C101

Ekran görüntüsü 2023-06-24 184520.png
Ekran görüntüsü 2023-06-24 190545.png

----
Güncelleme

Sorun çözüldü!

DELL Whatsapp hattı üzerinden müşteri destek hattıyla iletişime geçtim. Saatlerce benimle uğraştılar sağ olsunlar. Türk yetkililer mesai dışında olduğu için yabancı yetkililer ile görüştüm. Görüşmeyi Türkçe olarak gerçekleştirdik fakat yetkililer Türkçe bilmedikleri için çeviri kullanıyordu. Uzun uğraşlar sonucunda çözüme ulaştık.

Bilgisayar üzerindeki tüm USB ve görüntü aygıtlarının bağlantısını kestim. Sadece güncelleme yapmak istediğim monitörün (G3223D) görüntü kablosunu (monitör kutusundan çıkan DisplayPort kablosu) ve faremin USB alıcısını bağladım.

Linkteki bağlantıdan ürünün yazılımını ve firmware dosyasını ayrı ayrı indirdim. Yazılımının kurulumunu tamamladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattım.

Firmware dosyasını yönetici olarak çalıştırdım ve kurulumu tamamladım.

Kurulumun tamamlanmasının ardından sırasıyla; bilgisayarımı kapattım, monitörü düğmesinden kapattım, fişini çekip 5 saniye beklemenin ardından tekrar taktım ve monitörümü güç tuşundan çalıştırdım.

OSD menüsünden ve masaüstü yazılımından kontrol ettiğimde güncellemenin başarıyla gerçekleştiğini doğruladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, eski bir konuya cevap verdiğim için özür dilerim. Bu monitörü satın almayı düşünüyorum ama anakartımda type-c portu bulunmamakta. Monitör güncellemelerini type-a to type-c kablosu aracılığıyla yapmamız mümkün mü acaba?

Merhabalar, eski bir konuya cevap verdiğim için özür dilerim. Bu monitörü satın almayı düşünüyorum ama anakartımda type-c portu bulunmamakta. Monitör güncellemelerini type-a to type-c kablosu aracılığıyla yapmamız mümkün mü acaba?
Benim anakartımda Type-C port olduğu için sorun yaşamadım ama çevirici kullanımında sorun olacağını düşünmüyorum. Sonuçta veri aktarabiliyor diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı