Dell 3585 laptopta anakarta işlemci tümleşik mi?

sevgiicin

Hectopat
2 adet Dell arızalı laptop var.

satın alacağım: O'na demişler ki işlemci bul tamamdır. (işlemci arızası)
benim Dell: bana demişlerdi ki: Anakart bul tamamdır. (sıvı temas anakart arızası)

Soru: Bu işlemcisi bozuk anakartı alırsam benim olay tamam mıdır? Neden sordum çünkü işlemci tümleşik miş ve alacağım kişi uyardı abi dedi işlemciyi takmaya 2000TL istediler dedi ve ben şok.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 adet Dell arızalı laptop var.

benim Dell: bana demişlerdi ki: Anakart bul tamamdır. (sıvı temas anakart arızası)

Soru: Bu işlemcisi bozuk anakartı alırsam benim olay tamam mıdır? Neden sordum çünkü işlemci tümleşik miş ve alacağım kişi uyardı abi dedi işlemciyi takmaya 2000TL istediler dedi ve ben şok.

Dell 3585 BGA yani anakarta lehimli işlemci (FP5). Yenisiyle değiştirilmek istendiğinde en az cebinizden 2 bin çıkıyor. Şu anki laptopunuza anakart bulsanız daha iyi olur ama size kalmış.

Bu arada şuanki laptopunuz nedir acaba?

Dell 3585 BGA yani anakarta lehimli işlemci (F/P5). Yenisiyle değiştirilmek istendiğinde en az cebinizden 2 bin çıkıyor. Şu anki laptopunuza anakart bulsanız daha iyi olur ama size kalmış.

Bu arada şu anki laptopunuz nedir acaba?

Hocam zaten buldum 2 laptopar var şu an öyle diyeyim size. Biri sıvı temaslı anakart arızalı,
Diğer sadece işlemci arızalı bir arankart.

Yol gösterir misiniz?

Dell 3585 olan laptopunuzun işlemcisini değiştirin. Bunu tanıdığınız tamirci varsa götürünüz.
Hocam anlış analaşıldım galiba.

Geri
Yukarı