Dell 7567 FPS Sorunu

Öncelikle bütün sürücüleri sil ve temiz bir şekilde güncelle, sonra BIOS Güncellemesi yap, ardından Windows 10'da 1709 sürümüne güncelleme yap, yine olmazsa temiz bir Windows 10 kurulumu yap, eğer ki hiçbir şekilde sorun çözülmezse Dell Türkiye ile görüş sana yardımcı olurlar.

Windows orijinal değil crack. 1709 sürümü kurulu son sürüm herşey driverlar da dahil. Fakat şuna bir türlü çözüm bulamadım. Ayrıca benimkisi ilk başta UEFI kurulumunu kabul etmedi legacy kurdum öyle kaldı. Acaba sorun ondan mı ?
Dostum GTA 5 ve BF1 gibi yüksek grafikli oyunlar da deneyip buraya yazabilir misin? Bende Monster Abra A5 V12.1.2 modeli var. GTA 5 oynayalım diyoruz oyun zevkinin içine ediyor resmen. Genelde DELL kullanıcıları bu sorunu BIOS güncelleyerek çözdüklerini yazmışlar ama benim laptop için bir çözüm yolu yok. Servis FPS drop sorununu kabul etmiyorki böyle bir güncelleme yayınlasın. Dediklerimi yaparsan beni memnun edersin. Bakalım cidden sorun BIOS'ta mı yoksa farklı bir yerde mi? Umarım senin sorunların tamamen çözülür.

GTA 5 ultra ayarlarda kasma yapıyor ama yüksek ve çok yüksek ayar arası sıkıntısız oynayabiliyorum onda fps drop olmuyor. FPS drop bir tek online oyunlarda oluyor sanırım cs go ve lol de gördüm şu ana kadar.

Öncelikle bütün sürücüleri sil ve temiz bir şekilde güncelle, sonra BIOS Güncellemesi yap, ardından Windows 10'da 1709 sürümüne güncelleme yap, yine olmazsa temiz bir Windows 10 kurulumu yap, eğer ki hiçbir şekilde sorun çözülmezse Dell Türkiye ile görüş sana yardımcı olurlar.

Bu fare takılması sinir bozucu oluyor. Dediğim gibi sağ tık yapıyorum donuyor 1 saniye. Bir şeyi açıyorum klasör falan yine donuyor 1 saniye. Bunun nedenini anlayabilmiş değilim. İşin garip tarafı oyunlardan 200 300 fps arası alıyorum çok sık olmasada bazen fps drop oluyor onu nasıl çözeceğim ? Dediğim gibi her şey güncel.

Sağ tık sorunu aylardır birçok kişinin canını sıkıyor ve üreticilerden, yazılımcılardan uzun zamandır destek gelmedi. Bununla ilgili açılmış bir sayfa var göz at, yakın zamanda bir kısmı çözüldü.
Intel + NVIDIA Laptoplarda Anlık Takılma Sorunu

Teşekkür ederim sağ tık sorunumu çözdüm. Fakat şu fps drop neden oluyor 300 fps almama rağmen anlamış değilim. FPS drop dediğim de oyunda milisaniyelik bir takılma oluyor 10 saniyede bir bu çok sinir bozucu

Bu sorunu yaşayan da epeyce insan var. Birden fazla sebebi olabilir. Bir şey deneyelim: Nvidia denetim masasında, 3D ayarların yönetilmesi kısmından düşey senkronizasyonu ''hızlı'' yapıp dener misin? V-Sync açma bu sırada.

Bu sorunu yaşayan da epeyce insan var. Birden fazla sebebi olabilir. Bir şey deneyelim: Nvidia denetim masasında, 3D ayarların yönetilmesi kısmından düşey senkronizasyonu ''hızlı'' yapıp dener misin? V-Sync açma bu sırada.

Düşey senkronizasyon açık ve kapalı var sadece hızlı yok. Onun dışında zaten oyun içinden VSYNC yi açtığımda 60 fps ye kitliyor o zaman sorun kalmıyor ama oyun gözle görülür bir şekilde yavaşlıyor. Başka çözüm var mı?

Sürücü güncelse demek ki Fast-Sync desteği yok. O zaman önerim çözünürlük ve grafik ayarlarını yükseltip, FPS'i 150 civarı bir yere çekmen olacak. 60Hz monitörde çok yüksek FPS kare atlamaları tarzı sıkıntılar doğuruyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı