Dell 7567 için SATA SSD seçimi

Gadot48

Hectopat
Arkadaşlar selam,
Dell Inspiron 7567 laptopumdaki HDD'yi değiştirmek istiyorum. Şu an CrystalDiskMark ile yaptığım hız taramasında 100 MB'ları görüyor.
Yerine 2.5 inç Samsung 870 EVO almayı düşünüyorum.
Sormak istediğim diğer konu ise PC'mdeki HDD'yi söktüğümde daha sonra harici disk kutusu ile kullanabilirim değil mi?

Kullanabilirsiniz elbette. CD-ROM kısmı var ise CD-ROM'un ölçüsünü alıp o kısma uygun bir Caddy alınabilir HDD için. Ayrıca cihazınızın M.2 NVMe desteği var sanırım. Bir NVMe SSD daha iyi olur bence.

SanDisk Ultra 3D modeline ne dersiniz?
870 EVO'nun yanında bir hiç. :) 870 EVO alacak imkanınız var ise 870 EVO alın. Zorlamak istemiyorsanız bunu da alabilirsiniz;
870 EVO'nun değil ama 860 EVO'nun dengi. Ayrıca M.2 NVMe desteği olduğunu tam olarak teyit edebilirsem bunu önerebilirim;

@PossibleTurco CD-ROM kısmı bulunmamakta. Hali hazırda M.2 bir SSD'im var HDD gerçekten yavaş şu an ilk olarak HDD değişikliği yapmayı düşünüyorum.
Anladım hocam. Ben NVMe SSD yok ise önerecektim. :) 500 GB bir SATA SSD'mi bakıyorsunuz? Tam olarak bütçe ve istediğiniz kapasiteyi yazarsanız daha iyi bir öneri de bulunabilirim. :) HDD için ekstra bir kutu alıp kullanabilirsiniz yine.

@PossibleTurco Teşekkürler öneriniz için 😁 SATA SSD almayı düşünüyorum. 600-700 bir bütçe ayırmıştım buna.
600-700 TL bütçeniz var ise 870 EVO dışında önerilerim şunlar olacak hocam;
Bu önerilerim arasından en iyisi Firecuda 120 olan. 870 EVO'dan çok daha iyi bir SSD. 860 PRO ile denk. TBW olarak çok daha üstün 870 EVO ve 860 PRO'dan. 14 TL daha artarsa Firecuda 120 alın. Artmazsa 870 EVO'ya alternatif olarak Barracuda 120 ve WD Blue 3D modelleri bakılabilir. Tabii 870 EVO almak çok daha mantıklı olur.

Azıcık daha param artsın derseniz Barracuda 120 alınabilir ama. :) Kötü değildir 860 EVO ile denktir kendisi. WD Blue 3D'de keza aynı 860 EVO ile rakip bir SSD. Lakin dış kasası yarı plastik yarı alaşım WD Blue 3D'nin. Öyle ahım şahım bir ısınma olmasa da ısınıyor nispeten Barracuda 120'ye göre. Barracuda 120'nin dış kasası alüminyum tamamen. Kontrolcüsü Phison S12'de daha iyi bir kontrolcü.

Yeni konular

Geri
Yukarı