Dell Inspiron 7567 SSD Önerisi

heimdallheimdall

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle bu SSD konusunda çok fazla bilgi sahibi olmadığım için bu konuyu sizlere danışmak istediğimi belirtmek istiyorum.

Dell Inspiron 7567 4B30F81C i5-7300HQ 8GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDos

Yukarıda ki bilgisayarı yeni aldım. Fakat SSD eksiği olduğu aşikar. Teknik özelliklerde SSD için bir adet M2 sürücü olduğu yazıyor. Ben bu boş sürücüye 120 GB bir SSD taksam nelere dikkat etmeliyim?

Optimum performansı almak için sistem özellikleri SSD seçiminde ne kadar dikkate alınmalı? Seçtiğim SSD sistemi yorar mı, hafif mi kalır hiç bir bilgim yok. Bir kaç konuyu okudum. Bir iki siteye baktım ve bir iki model belirledim aslında. Onları da şöyle göstereyim.

Adata 128gb Gaming Heat Sink M.2 Sata Ssd 2500/1100 Asx8000npc-12 - n11.com

Samsung 850 Evo 120 Gb Ssd M.2 Disk Mz-n5e120bw - n11.com

Bütçe olarak maksimum 350 civarı olabilir. Tabi ki siz deneyimli arkadaşlar daha ucuza benim işimi görebilecek bir ürün önerebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Cihazınız M.2 PCI-e NVMe SSD'leri destekliyor. Bu cihaza M.2 SATA bir SSD almayın israf olur. Bütçeniz kısıtlıysa Adata 128 GB Gaming Heat Sink en mantıklı tercih olacaktır. Fiyat performans olarak çok iyi bir ürün. Bütçenizi yükseltebiliyorsanız Corsair MP500 alabilirsiniz.

CORSAIR Force MP500 120GB SSD M.2 3000/2400 CSSD-F120GBMP500 SSD SATA Corsair

Bütçe el verirse 960 EVO'yu şiddetle öneririm.

Cihazınız M.2 PCI-e NVMe SSD'leri destekliyor. Bu cihaza M.2 SATA bir SSD almayın israf olur. Bütçeniz kısıtlıysa Adata 128 GB Gaming Heat Sink en mantıklı tercih olacaktır. Fiyat performans olarak çok iyi bir ürün. Bütçenizi yükseltebiliyorsanız Corsair MP500 alabilirsiniz.

CORSAIR Force MP500 120GB SSD M.2 3000/2400 CSSD-F120GBMP500 SSD SATA Corsair

Bütçe el verirse 960 EVO'yu şiddetle öneririm.

M.2 SATA israf olur demişsiniz. İsraftan kastınız performans olarak tam verim vermemesi mi yoksa uyumlu olmaması acaba. Önerdiğiniz üründe M.2 SATA. Tam olarak anlayamadım. Bilgisizliğimi mazur görün. Yanlış bir ürün alarak parayı sokağa atmamak amacıyla tam emin olmak adına soruyorum.

Önerdiğim iki üründe m.2 SATA değildir. Teknolojipazar bu işten anlamadığı için öyle adlandırmış. Önerdiklerim M.2 PCI-e NVMe SSD. M.2 SATA SSD önermeme sebebim uyumluluk değil. M.2 slotunız hem M.2 PCI-e hem M.2 SATA destekliyor fakat m.2 NVMe daha gelişmiş depolama ve SSD veri yönetimine sahip. SSD yönetimini daha gelişmiş düzeyde kontrol ediyor. Ayrıca okuma yazma hızı, verilere erişim süresi, IOPS değeri, rastgele okuma ve yazma çok daha iyi.

Önerdiğim iki üründe m.2 SATA değildir. Teknolojipazar bu işten anlamadığı için öyle adlandırmış. Önerdiklerim M.2 PCI-e NVMe SSD. M.2 SATA SSD önermeme sebebim uyumluluk değil. M.2 slotunız hem M.2 PCI-e hem M.2 SATA destekliyor fakat m.2 NVMe daha gelişmiş depolama ve SSD veri yönetimine sahip. SSD yönetimini daha gelişmiş düzeyde kontrol ediyor. Ayrıca okuma yazma hızı, verilere erişim süresi, IOPS değeri, rastgele okuma ve yazma çok daha iyi.

Doğru anladiysam hem M.2 SATA hem M.2 PCI-e NVMe desteğim var fakat daha üstün performans için M.2 PCI-e NVMe tercih etmem daha doğru olur. Bunu göz önüne aldığımda ise corsair yada adata arasında maddi bir tercih yapacağım. Yalnız adata da işimi görür sanırım.

Merhaba arkadaslar. Cihazim 15-bc018nt hp pavilion gaming. Samsung 960 Evo 250 gb ssd icin Acaba nvme destegi var mi?

Merhaba hocam. Cihazim 15-bc018nt hp pavilion gaming. Samsung 960 Evo 250 gb ssd icin Acaba nvme destegi var mi?

@kerem2018

Yeni konu açmalısınız.
Hocam konu Dell 7567 ve SSD konusu yani birebir bu konu ile alakalı olduğu için konu açmaya gerek duymadım buradan soruyorum size.
Bu Dell 7567'ye SSD takviyesi için 1-2 sene sonra 250 GB 960 Evo takmayı düşünüyorum doğru bir seçim değil mi? Bir de arka kapağı açmak, yükseltme yapmak garantiyi bozuyor mu?

Son BIOS güncellemesini yükleyerek 960 EVO'ya yükseltebilirsiniz. SSD, HDD, RAM ve wifi adaptörü yükseltmelerinde cihaz garanti dışı kalmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı