Dell 7577 laptop aşırı ısınma sorunu

engin81

Hectopat
İyi akşamlar. Dell 7577 i7 7700 HQ GTX 1050 Ti laptopum var fakat çok ısınıyor. AIDA64 ile test ettiğimde işlemci 96, ekran kartı 85 derece oluyor. Bugğn termal macununu değiştirdim hiçbir şey fark etmedi. Acaba bir şeyi yanlış mı yaptım. .

Son düzenleyen: Moderatör:
O kasada gerçekten soğutma sorunu var. Kendim yaşadığım için söylüyorum servise gönderin. Hatta en mantıklısı elinizden çıkartmak olacaktır cihazı.

Ekran kartı hakkında fikrim yok ama işlemci için yanlış bir şey yaptığını sanmam. Aynı işlemciye sahibim benim ısı değerlerimde o civarlarda. Intel XTU ile voltaj düşürerek ısınmayı azaltabilirsin, en azından işlemci için.

Ekran kartı hakkında fikrim yok ama işlemci için yanlış bir şey yaptığını sanmam. Aynı işlemciye sahibim benim ısı değerlerimde o civarlarda. Intel XTU ile voltaj düşürerek ısınmayı azaltabilirsin, en azından işlemci için.
Hocam direkt Dell 7577 ve o kasayı kullanan cihazlarda bu sorun var. Ya arkadaş servise gönderecek benim yaptığım gibi, ya da elinden çıkartacak. Cihazı serin çalıştırmak istiyorsa servise gönderip temizletecek, heatsink değişimi veya termal macun yenilemesi yaptıracak, eline ulaşınca da undervolt yapacak. Bu kadar uğraşılır mı orası ayrı konu. Ben şahsen elimden çıkartmayı düşünüyorum cihazımı.

Hocam direkt Dell 7577 ve o kasayı kullanan cihazlarda bu sorun var. Ya arkadaş servise gönderecek benim yaptığım gibi, ya da elinden çıkartacak. Cihazı serin çalıştırmak istiyorsa servise gönderip temizletecek, heatsink değişimi veya termal macun yenilemesi yaptıracak, eline ulaşınca da undervolt yapacak. Bu kadar uğraşılır mı orası ayrı konu. Ben şahsen elimden çıkartmayı düşünüyorum cihazımı.
Servise 2 kere gönderdim pek bir fark olmadı maalesef. Eskiden volt düşürünce biraz işe yarıyordu şimdi o da olmuyor.

Bir başkasına mı bela edeceksiniz efendim :D.
Ne yapalım yok mu edelim :D
Servise 2 kere gönderdim pek bir fark olmadı maalesef. Eskiden volt düşürünce biraz işe yarıyordu şimdi o da olmuyor.
İnanın çok sıkıntılı bir cihaz. Belki çok kaliteli termal macun ile 5 6 derece düşürülebilir. Ben Cooler Master Mastergel Pro kullandım yakın zamanda. Ortalama 86 derecelere düştü işlemci, ekran kartı da 77 derece. Ama ele çok sıcaklık hissi veriyor açıkçası.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı