Dell 7577 Laptop Şarj Yıpranması

sqny03

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 5 günlük laptopum var Dell 7577 Batterybar programı %7'lik bir açılma var diyor. Daha alalı 5 gün oldu 1 senede 60'a çıkar mı yoksa yeni olduğu için mi bu kadar açıldı.
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Dell 7577 modelini ben de almayı düşünüyordum. "Hybrid Power Mode" diye bir özellik var. Bilgisayar ağır yük altına girince fps kalitesini arttırmak amacıyla hem pili hem de gelen enerjiyi bir arada kullanıp performansı arttırıyor. Pilden kullandığı için tabii şarjda takılı iken pil yüzdesi düşüyor ve sonra tekrar şarj ediliyor. Tabii sürekli deşarj-şarj döngüsü olduğu için pil daha çabuk yıpranıyor. İşin garibi ise şurada: kutu içerisinden 130 watt adaptör çıkıyor ve bunun yanlış konulduğu konuşuluyor ve Dell servisi bunu 180 watt ile değiştiriyor. 180'de şarj düşüşü yaşanmıyor. Ancak 180 watt'ta da çok ısınma olduğunu duydum. Ve olayın sonucunda en garibi ise kullanım kılavuzunda bu özelliğin altında bataryanız şarjda iken düşebilir diyor fakat Dell bunu bir sorun olarak kabul edip 180 watt ile değişim yapıyor. Bu yüzden farklı bir marka aldım ben.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı