Dell 7577 oyun için uygun mu?

DRTR

Kilopat
Daha fazla  
  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: i5-2410M 2.30 GHz---Ekran Kartı: GT 520M 1GB---RAM: 4 GB DDR3
  • HDD: 500 GB SSD: Yok
Zaten yetmeyen özellikler, son yıllarda kendimi bilgisayar sektörüne kaptırmam ile iyice kötü gelmeye başladı gözüme. Durumumu anlatabildiğimi umuyor ve konuya başlıyorum.

5000 TL-6000 TL aralığında güzel bir oyun laptopu arıyorum. Aslında buldum ancak bilgili arkadaşlara da danışmak istiyorum. Sistem şu şekilde:
  • Laptop Marka ve Modeli: Dell 7577
  • İşlemci Modeli: i7-7700HQ 2.8GHz Turbo 3.8GHz 6MB (7.Nesil)
  • RAM: 16 GB DDR4 2400MHz(2x8)
  • Toplam Bellek Slotu: 2
  • HDD: 1 TB 5400 Rpm
  • SSD: 256 GB
  • Ekran Kartı: GTX 1060 Max-Q 6GB(Paylaşımsız)
  • Ekran: 15.6'' İnç Full HD IPS Mat Ekran
  • Ekran Çözünürlük: 1920 x 1080
  • USB Portu: 3 x Usb 3.0
Not: Oyunları 1-2 yıl geriden takip eden birisiyim yani ekstrem sistemlere ihtiyacım yok. Bilgisayarı hiç değilse 5 yıl kullanmayı düşünüyorum, yeterli olur mu?
Not 2: GTX 1060 ile GTX 1060 Max-Q arasındaki %10-15 lik performans farkı oynayışımı çok etkiler mi?
Şimdiden teşekkür ediyorum.
Not 3: Bu fiyat aralığında daha iyi veya kaliteli oyun laptopu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Not: Oyunları 1-2 yıl geriden takip eden birisiyim yani ekstrem sistemlere ihtiyacım yok. Bilgisayarı hiç değilse 5 yıl kullanmayı düşünüyorum, yeterli olur mu?
5 yıl kullanılabilir. Çıkan oyunlarda da verim alırsınız.
Not 2: GTX 1060 ile GTX 1060 Max-Q arasındaki %10-15 lik performans farkı oynayışımı çok etkiler mi?
İnce bir cihaz istiyorsanız Max Q da olabilir fakat 5 yıl kullanacağım diyorsunuz, bu yüzden normal modeli öneririm.

Bu fiyat civarında sanırım en iyisi bu laptop. Ben de yakın zamanda bu modeli almayı düşünüyorum. Bu laptop gibi bu fiyat aralığında ve güzelliğinde başka laptop bulamadım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı