Dell Alienware AW2523HF ayarları nasıl olmalı?

Ben Extreme ayarda kullanıyorum hocam uzun süredir. Overshoot derken neyi kastediyorsunuz tam olarak anlayamadım. Ben FreeSync, G-Sync hiç açmadım, NVIDIA düşük gecikme oranı modunu 'Ultra' kullanıyorum. Belki super Fast seçeneği ile kullanılabilir ama o zamanda ms yükselir mi emin değilim?

Overshoot; ghostingin tersi bir görüntü sorunudur. Paneli hızlandırdıkça pikseller önden gelmeye başlar. Ortada ki görüntü "negative g" olan overshoottur.
Soru soran kişi adamları bu yüzden göremiyor. Ani hareket ederken görüntü klonlanıyor.

1713607771141.png

Overshoot; ghostingin tersi bir görüntü sorunudur. Paneli hızlandırdıkça pikseller önden gelmeye başlar. Ortada ki görüntü "negative g" olan overshoottur.
Soru soran kişi adamları bu yüzden göremiyor. Ani hareket ederken görüntü klonlanıyor.

Eki Görüntüle 2173508

Ben dikkatli bakmadım o olaya, belki aynı sorun bende de vardır. O halde daha iyi bir oyun deneyimi için ne yapmak gerek, FPS oyunları özelinde hocam?

Ben dikkatli bakmadım o olaya, belki aynı sorun bende de vardır. O halde daha iyi bir oyun deneyimi için ne yapmak gerek, FPS oyunları özelinde hocam?

Bir de Game enhance mod diye bir ayar var, superfast olunca açılabiliyor sadece, o nedir acaba?

Bir de Game enhance mod diye bir ayar var, superfast olunca açılabiliyor sadece, o nedir acaba?

Hocam plasebo mudur nedir bilmiyorum ama oyun çok daha oynanılabilir bir seviyede geldi bana super Fast. Uzun zamandır bu kadar kolay oynadığımı hatırlamıyorum, adamlar daha net gözüküyor sanki ekranda. Bir dalgalanma yok gibi.

Son düzenleme:
Ben Extreme ayarda kullanıyorum hocam uzun süredir. Overshoot derken neyi kastediyorsunuz tam olarak anlayamadım. Ben FreeSync, G-Sync hiç açmadım, NVIDIA düşük gecikme oranı modunu 'Ultra' kullanıyorum. Belki super Fast seçeneği ile kullanılabilir ama o zamanda ms yükselir mi emin değilim?
Overshoot dediğim extreme moda alınca oyun içerisinde hareket edince hareket eden nesneler arkasında gölge bırakıyor ve aşırı kötü gözüküyor. Buna sanırım Ghosting de deniyor olabilir fakat G-SYNC açınca düzeliyor bu durum fakat bu seferde gecikme oluyor oyunda ve alt tab hızında.

Overshoot dediğim Extreme moda alınca oyun içerisinde hareket edince hareket eden nesneler arkasında gölge bırakıyor ve aşırı kötü gözüküyor. Buna sanırım ghosting de deniyor olabilir fakat G-Sync açınca düzeliyor bu durum fakat bu sefer de gecikme oluyor oyunda ve Alt Tab hızında.

Ne kadar bir gecikme oluyor hocam? G-SYNC kapatıp super Fast aldım ben oyun güzel gözüküyor. Gecikme ölçmenin yolu var mı? Oyunun kötü gözükmesi oynayışı etkiler mi ki?

Ne kadar bir gecikme oluyor hocam? G-SYNC kapatıp super Fast aldım ben oyun güzel gözüküyor. Gecikme ölçmenin yolu var mı? Oyunun kötü gözükmesi oynayışı etkiler mi ki?
Ben CS oynuyorum ve arada ki gecikmeyi hissedebiliyorum ayrıca adamların gölgeleri biraz arkadan gelmeye başlayınca oyunu etkiliyor çünkü rakibi görmekte fark etmekte zorlanıyorum.

Hangi ayara karar verdiniz hocam?
Valla hocam baya bir denedim en sonunda buna karar verdim benim ekran kartım Nvidia ayarlardan g-sync açtım ardından oyundan girip vsync yani dikey eşitleme açtım normalde bunlar input lag yapan şeyler fakat birbirleriyle sanırım optimize çalışıyorlar şu an gayet iyi hissediyorum ve monitörün ayarlarından Game>Response Time > Extreme yaptım aşırı rahatım şu an tepkime sürelerim gayet iyi oyunun görüntüsü güzel ve akıcı ama CS2 de dikey eşitleme mutlaka açtım eğer açmazsam oyun dalgalı oluyor akıcı olmuyor

Yeni konular

Geri
Yukarı