Dell Alienware AW2723DF vs Dell Alienware AW2724DM

XG27AQV, ROG boyaması olan sıradan bir monitör. Tavsiye etmem.
Kesinlikle katılıyorum. Coolermaster ı seçenekler arasına ekledim karşılaştırma videolarına bakacağım. Teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. 2K IPS monitör konusunda fikir ve deneyimlere ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. Geçen hafta Dell Alienware AW2724DM monitör aldım monitör çok iyi ama 7-8 adet ölü piksel çıktı o yüzden değişime gönderdim. Bugün onaylandı iade alındı. Şimdi ye kadar araştırdığım 2K IPS monitörler içinde en iyilerden özelliklere sahip olan monitör bu oldu. Şimdi tekrar aynısnı sipariş etmeden bir başka Alienware monitör olan AW2723DF için fikir verirseniz sevinirim. Bu ikisini deneyimleyen veya bilgisi olan varsa yorumlarını rica ediyorum. Bu monitörlere benzer özelliklere sahip başka fikirlerede açığım. Şimdiden teşekkür ederim.
Dell Alienware AW2723DF https://www.gaming.gen.tr/urun/3168...ms-qhd-adaptive-sync-fast-ips-gaming-monitor/
Dell Alienware AW2724DM https://www.gaming.gen.tr/urun/3569...ms-qhd-adaptive-sync-fast-ips-gaming-monitor/
@Saint Lucia Hocam sanırım bu konulara siz baya hakimsiniz bir de sizin düşüncelerinizi alabilirmiyim acaba ? Yukarıdaki modellerden hangisini tavsiye edersiniz ve bunlar hariçinde bunlardan daha iyi diyebileceğiniz veya önerebileceğiniz IPS 2K monitör varmıdır ?

Son düzenleme:
Hocam sanırım bu konulara siz bayağı hakimsiniz bir de sizin düşüncelerinizi alabilir miyim acaba? Yukarıdaki modellerden hangisini tavsiye edersiniz ve bunlar hariçinde bunlardan daha iyi diyebileceğiniz veya önerebileceğiniz IPS 2K monitör var mıdır?

Berkay hocamız çoğu bilgiyi vermiş sağ olsun.
Bende eklememi elbette yaparım.

280Hz ile işin yoksa 20K masrafa girmenizi tavsiye etmem. Yüksek Hz olsun istiyorsan HP'den bir model var. O kadar masrafa girmene Alienware için değmez. HDR 600 gibi bir avantaj sahip olabilir ama üst düzey HDR performansı monitörlerde göremiyoruz zaten. Ben gereksiz pahalı buluyorum.

165Hz potasına inersek eğer tekrar AW2724DM modeline şans verebilirsin.
Bence Alienware hayranlığın yoksa düz modelini bile alsan yeter kanısındayım.

Berkay hocamız çoğu bilgiyi vermiş sağ olsun.
Bende eklememi elbette yaparım.

280Hz ile işin yoksa 20K masrafa girmenizi tavsiye etmem. Yüksek Hz olsun istiyorsan HP'den bir model var. O kadar masrafa girmene Alienware için değmez. HDR 600 gibi bir avantaj sahip olabilir ama üst düzey HDR performansı monitörlerde göremiyoruz zaten. Ben gereksiz pahalı buluyorum.

165Hz potasına inersek eğer tekrar AW2724DM modeline şans verebilirsin.
Bence Alienware hayranlığın yoksa düz modelini bile alsan yeter kanısındayım.
Teşekkür ederim hocam açıkçası beni bu monitöre yönlendiren 280 Hz, stand tasarımı ve ince çerçevesiz yapısı. Para konusundan ziyade merak ettiğim konu monitörün ekran performansı aw2724dm hz dışında daha iyi gibi görünüyor. Aw2723df de nano ips olduğu için renkleri daha iyi olduğu yazıyor ama siyah ekran da grilik ve ışık sızması sanırım çok rastlanıyor. Aw2724dm almıştım ölü piksel dışında herhangi bir ışık sızması gosting vs rastlamadım. Sanırım yeniden aynı modeli sipariş vermek mantıklı. Diğer markaların servis deneyimleri Dell kadar iyi değil kanısına vardım yurtiçi yurt dışı forumlarda gördüğüm kadarıyla.

Teşekkür ederim hocam açıkçası beni bu monitöre yönlendiren 280 Hz, stant tasarımı ve ince çerçevesiz yapısı. Para konusundan ziyade merak ettiğim konu monitörün ekran performansı AW2724DM Hz dışında daha iyi gibi görünüyor. AW2723DF de nano IPS olduğu için renkleri daha iyi olduğu yazıyor ama siyah ekran da grilik ve ışık sızması sanırım çok rastlanıyor. AW2724DM almıştım ölü piksel dışında herhangi bir ışık sızması gosting vs rastlamadım. Sanırım yeniden aynı modeli sipariş vermek mantıklı. Diğer markaların servis deneyimleri Dell kadar iyi değil kanısına vardım yurt içi yurt dışı forumlarda gördüğüm kadarıyla.

Işık sızması maalesef IPS'ler aşamadı bir türlü, VA'larda var daha az olsa da, uzun süredir araştırıyorum piyasada kenar aydınlatmalı olanlardan bu konuda en iyi olanlar LG ve Dell gibi tabi bu olay zamanla da ortaya çıkabiliyor monitörün ısınması esnemesi vs sorunları sonucu... Diğer yandan Mini LED veya OLED monitör bakmanız gerekiyor bu sorunla uğraşmak istemiyorsanız, AOC Q27G3XMN MİNİ LED VA yı düşünüyorum bende şu sıralar

AW2723DF de nano IPS olduğu için renkleri daha iyi olduğu yazıyor

NanoIPS bir pazarlama taktiği. Öyle bir panel yok.

Sanırım yeniden aynı modeli sipariş vermek mantıklı.

Katılıyorum. Alienware almışsınız ve görüntü kalitesini test etmişsiniz. Yapı kalitesi zaten üst düzey. 180Hz'de sisteminiz için yeterliyse oldu bitti. 280Hz fantezi gibi geliyor. 2K/280Hz'ler, 4K monitör istemeyen ve FPS oyunlarında serilik isteyenler için olabilir. Tipik bir kullanıcıysan aynı monitörden devam. Dell servis konusunda başarılı. Tartışmayız bunu. 👍

Işık sızması maalesef IPS'ler aşamadı bir türlü, VA'larda var daha az olsa da, uzun süredir araştırıyorum piyasada kenar aydınlatmalı olanlardan bu konuda en iyi olanlar LG ve Dell gibi tabi bu olay zamanla da ortaya çıkabiliyor monitörün ısınması esnemesi vs sorunları sonucu... Diğer yandan Mini LED veya OLED monitör bakmanız gerekiyor bu sorunla uğraşmak istemiyorsanız, AOC Q27G3XMN MİNİ LED VA yı düşünüyorum bende şu sıralar
Teşekkür ederim hocam tekrar AW2724DM sipariş verdim. Bunda da sıkıntı yaşarşam bende mini led bakacağım.

NanoIPS bir pazarlama taktiği. Öyle bir panel yok.

Katılıyorum. Alienware almışsınız ve görüntü kalitesini test etmişsiniz. Yapı kalitesi zaten üst düzey. 180Hz'de sisteminiz için yeterliyse oldu bitti. 280Hz fantezi gibi geliyor. 2K/280Hz'ler, 4K monitör istemeyen ve FPS oyunlarında serilik isteyenler için olabilir. Tipik bir kullanıcıysan aynı monitörden devam. Dell servis konusunda başarılı. Tartışmayız bunu. 👍
Size de teşekkür ederim hocam tavsiyeleriniz için AW2724DM sipariş verdim. İnşallah bunda bi sıkıntı yaşamam.

Geldiğinde konuyu günceller bilgi verirsiniz. Haberimiz olur. Şimdiden hayırlısı olsun. 👍

Vallahi bende en son bunlar arasına kaldım AW2724DM vs AOC Q27G3XMN
Dell artıları ( resmi G-SYNC desteği var, hiç Black smearing yok, IPS ekranın açı avantajları, PS5 uyumluluğu biraz daha iyi )

AOC artıları ( siyah bütünlüğü harika, contrast aşmış, HDR ve local dimming hakkını veriyor, glow sorunu yok, yeni mini LED teknolojisi, text netliği biraz daha iyi )

Mutlaka geldiğinde konuya güncel durumu yazarım. Teşekkür ederim 🙏
Hocam geldimi bu arada monitör

Son düzenleme:
Vallahi bende en son bunlar arasına kaldım AW2724DM vs AOC Q27G3XMN
Dell artıları ( resmi G-SYNC desteği var, hiç Black smearing yok, IPS ekranın açı avantajları, PS5 uyumluluğu biraz daha iyi )

AOC artıları ( siyah bütünlüğü harika, contrast aşmış, HDR ve local dimming hakkını veriyor, glow sorunu yok, yeni mini LED teknolojisi, text netliği biraz daha iyi )

Hocam geldimi bu arada monitör
Merhabalar arkadaşlar tekrardan. Ürün cuma günü elime ulaştı. Ama gözüme toz kaçtığı için gözüm şişti ve hastaneye gidip temizlettikten sonra anca bugün düzgün görmeye başladım. O yüzden gecikti cevabım kusurama bakmayın. Monitöre gelecek olursak maalesef bundada 4-5 adet ölü piksel cıktı. Genel olarak siyah ekranda belli oluyor ölü pikseller. Mevcutta kullandığım Asus Tuf Gaming VG24VGVG monitörümle karşılaştırdığımda asus monitörümüm siyahları daha kayu gösterdiğini farkettim. Asus monitörüm FHD VA panel olmasına rağmen IPS monitör kalitesinde görüntü veriyor sanki. Maalesef bu monitörüde geri göndereceğim.

Dosya Ekleri

• photo_5850394620440199469_y.jpg
    photo_5850394620440199469_y.jpg
    94,8 KB · Görüntüleme: 84
  • photo_5850394620440199471_y.jpg
    photo_5850394620440199471_y.jpg
    134 KB · Görüntüleme: 72
  • photo_5850394620440199473_y.jpg
    photo_5850394620440199473_y.jpg
    125,3 KB · Görüntüleme: 74

Geri
Yukarı